Jak obecnie czuje się Jacek Rozenek?

i

Autor: AKPA/Gałązka

Jak obecnie czuje się Jacek Rozenek? "Lekarze mówili, że nie przeżyje nocy"

2022-04-11 12:23

Minęły niemal trzy lata od udaru Jacka Rozenka (53 l.). Rokowania lekarzy były bardzo ostrożne, tymczasem aktor, choć nie odzyskał jeszcze pełnej sprawności, ma się coraz lepiej. Jak się teraz czuje i jak wygląda Jacek Rozenek?

W maju 2019 roku Jacek Rozenek doznał udaru mózgu. Jego stan był ciężki, a rokowania lekarzy - ostrożne. Aktor poruszał się na wózku inwalidzkim, a jego znajomy wyznał "Super Expressowi", że po udarze całkowicie stracił mowę. Od tego czasu minęły jednak trzy lata, a aktor czuje się coraz lepiej. W marcu 2021 roku pojawił się w "Dzień dobry TVN", gdzie wraz z synem opowiadał o dramatycznych wydarzeniach z 2019 roku.

Dziś, po niemal trzech latach od udaru, Jacek Rozenek ma się coraz lepiej. Może liczyć na wsparcie najbliższych, wrócił także do zawodu - w sieci pojawiły się jego zdjęcia z planu filmowego. Jak wspomina sam aktor, w 2019 roku jego zdrowie i życie wisiały na włosku. Zgodnie z relacjami Adrianny Biedrzyńskiej udar, który przeszedł Jacek Rozenek, był następstwem rozległego zawału serca. Lekarze nie dawali mu wówczas szans.

- Lekarze mówili, że umiera i nie przeżyje nocy. Więc pojechałem się pożegnać z ojcem. Ze wszystkich stron dostawałem informacje, że to już koniec. Nie wierzyłem, że chce mnie zostawić już teraz - opowiadał Adrian Rozenek, syn aktora. 

Jak wspominał Jacek Rozenek, lekarze mówili mu, że nie będzie mógł uprawiać sportu, ba - nawet chodzić! On jednak nie poddawał się i z determinacją pokonywał kolejne ograniczenia. Aktor, który na początku nie był w stanie mówić i poruszał się na wózku inwalidzkim, starał się być samodzielny. W "Dzień dobry TVN" opowiadał, że już pierwszego dnia po powrocie ze szpitala starał się radzić sobie sam. "Ze cztery razy leżałem na twarzy i nie pozwoliłem sobie pomóc" - ujawnił, dodając, że zbyt duża pomoc ze strony najbliższych utrudnia powrót do pełnej sprawności, gdyż wówczas osoby będące po udarze "zapadają się w sobie"

Zobacz też: Mąż Bogumiły Wander ujawnia druzgocące wieści o jej stanie zdrowia. "Trudno jest się z nią porozumieć"

Choć Rozenek starał się radzić sobie sam, nie odmówił pomocy finansowej, którą zaproponowała mu Małgorzata Rozenek-Majdan. Koszty leczenia i rehabilitacji przerosły aktora, który ogłosił upadłość konsumencką. Mimo to mężczyzna nie poddał się i dążył do celu, jakim był powrót do pełnej sprawności.

- Jacek przybył do nas, włócząc nogą, z kompletnie opuszczoną ręką bez ruchu. Za to jego mowa była logiczna. To był prosty pacjent, bo jego determinacja, siła i wiara skutkują takim, a nie innym efektem - opowiadała Ewa Pasaman-Paciorek, dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji w Gryficach.

Jacek Rozenek przyznał, że część ćwiczeń w dalszym ciągu jest dla niego trudna, jednak udaje mu się pokonywać kolejne ograniczenia. Pomocna okazała się być komora normobaryczna.

- Stwierdziłem, że to mi pozwoli przetrwać najcięższe chwile. Po roku zacząłem poruszać ręką. Pięć razy w tygodniu byłem na basenie, ale teraz już pływam - wspominał.

Dziś Jacek Rozenek porusza się o własnych siłach i cieszy się życiem. Aktor na stałe wrócił do serialu "Barwy szczęścia", w którym wciela się w postać Artura Chowańskiego. Zdjęcia z planu udostępniła Monika Dryl, odtwórczyni roli Alicji Umińskiej. Jacek Rozenek z uśmiechem pozuje do fotek, które spotkały się z entuzjastycznymi reakcjami fanów. 

Przeczytaj też: Klaudia El Dursi pochwaliła się zdjęciami z dzieciństwa. "Głupie miny zostały mi do dziś" [GALERIA]

"O, pan Rozenek! Super"

"Nareszcie pan Jacek pojawi się w »Barwach szczęścia«"

"Miło widzieć pana Jacka" - piszą stęsknieni za aktorem internauci.

Zobaczcie w naszej galerii, jak teraz wygląda Jacek Rozenek!

Sonda
Czy oglądasz serial Barwy szczęścia?
Barwy szczęścia. Urszula potępi romans Józka z nianią Julci! Padną mocne oskarżenia
Nasi Partnerzy polecają