Tak naprawdę żyją gwiazdy w Skolimowie. "Super Express" odwiedził z kamerami Dom Opieki Artystów Weteranów

2023-01-12 17:48

Tak wyjątkowego programu jeszcze nie było! Dom aktora w Skolimowie otworzył przed nami swoje drzwi. Wybitni aktorzy, piosenkarze, tancerze, reżyserzy czy dyrektorzy teatrów opowiedzieli swoje historie i pokazali jak na co dzień mieszkają. Szczere, wzruszające, często zabawne rozmowy, które przeprowadziła z gwiazdami Monika Tumińska - wieloletnia dziennikarka "Super Expressu" - z pewnością poruszą serce niejednego widza. Dokument "Gwiazdy w Skolimowie" swoją premierę będzie miał już 18. stycznia na YouTube Super Expressu ROZRYWKA.

Jerzy Połomski, Zofia Kucówna, Halina Kowalska, Irena Kwiatkowska

i

Autor: Michał Baranowski/AKPA, Euzebiusz Niemiec/AKPA, Tricolors/EAST NEWS, Adam Jagielak/SUPER EXPRESS

"Gwiazdy w Skolimowie" to serial dokumentalny, w którym widzowie poznają historię Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, a przede wszystkim jego mieszkańców. Monika Tumińska jako pierwsza dziennikarka w Polsce mogła przekroczyć próg tego legendarnego miejsca, o którym powstało wiele historii, często niemających wiele wspólnego z rzeczywistością. W każdym z kolejnych odcinków przedstawiony zostanie inny bohater oraz odkryte zostaną tajemnice domu w Skolimowie. Swoimi historiami podzielili się z nami m.in. Halina Kowalska znana m.in. z serialu "Alternatywy 4", aktorka Agnieszka Byrska Zaczyk i jej mąż, tenor operowy Zdzisław Zaczyk oraz wielu innych znakomitych osobistości.

W dokumencie nie zabraknie wspomnień i anegdotek dotyczących nieżyjących już artystów, którzy mieszkali w domu opieki w Skolimowie. Widzowie dowiedzą się wiele na temat Jerzego Połomskiego, który mieszkał tam blisko dwa lata, Danuty Rinn, czy Ireny Kwiatkowskiej, która w pięknym ogrodzie, po którym spacerują pensjonariusze, ma swoją własną ławeczkę nazwaną jej imieniem.

W pierwszym odcinku programu, który swoją premierę będzie miał 18 stycznia na YouTube SE ROZRYWKA, widzowie poznają wieloletnią mieszkankę domu, panią Ryszardę Gozdowską. Niezwykle utalentowana tancerka, którą przed laty można było podziwiać m.in. na deskach Opery Warszawskiej, odsłoni widzom wszystkie zakątki Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Kamery pokażą pokoje artystów, jadalnię, w której spożywają posiłki, kaplicę, w której się modlą, a także siłownię i piękny ogród, który otacza budynek.

- "Gwiazdy w Skolimowie" to niezwykły projekt, z którego jestem bardzo dumna. Rozmowy z artystami mieszkającymi w tym wyjątkowym domu, były dla mnie niesamowitym przeżyciem. Często bardzo wzruszające, czasami zabawne ale też ważne i trudne, bo mimo świetnej opieki, którą mają w domu, Ci niegdyś podziwiani przez miliony artyści, dziś czują się po prostu samotni. Cieszę się, że dzięki temu projektowi, mogę przypomnieć ich historie tym starszym widzom, oraz pokazać tym młodszym. Mam nadzieję, że odbiorcy będą śmiać się i wzruszać razem ze mną - mówi Monika Tumińska.

Premiera programu "Gwiazdy w Skolimowie" już 18. stycznia o godz. 18:00 na YouTube Super Expressu ROZRYWKA.

Zobaczcie zapowiedź programu.

Tak naprawdę żyją gwiazdy w Skolimowie. Wyjątkowy dokument "Super Expressu"