Tragiczne wieści, nie żyje słynny muzyk. Blisko współpracował z Niemenem

2021-10-17 23:08
Zmarł Zbigniew Bernolak
Autor: Facebook Zmarł Zbigniew Bernolak

Dzisiaj w mediach pojawiły się informacje o śmierci Zbigniewa Bernolaka. Muzyk miał 81 lat, przyczyny śmierci nie są znane. W trakcie swojej kariery grał w kilku kultowych, polskich formacjach, oraz współpracował z Niemenem przy jednym z jego największych hitów.

Nie żyje Zbigniew Bernolak

O śmierci muzyka poinformował Andrzej Bogunia-Paczyński, dokumentalista, redaktor i historyk. 81-letni Zbigniew Bernolak umarł w Chicago. Grał na gitarze basowej w zespołach Niebiesko-Czarni, Polanie, Quorom i ABC. 

ZOBACZ Czesława Niemena wcale nie zabił rak! Córka ujawnia wstrząsającą prawdę: "Gdyby nie to, żyłby do dziś"

Lodówka przy grobie Krawczyka? Nieznane wspomnienia ks Niespodziańskiego.

Zbigniew Bernolak urodził się 21 grudnia 1939 roku w miejscowości Kiwerce (obecnie teren Ukrainy, w obwodzie wołyńskim). Muzyk akompaniował legendarnemu Czesławowi Niemenowi na jego słynnej płycie Sen o Warszawie.

1 maja 2007 roku, Zbigniew Bernolak wystąpił w Szczecinie w zespole Czerwono-Czarni, z okazji ich 45. jubileuszu. Regularnie występował dla Polonii w Chicago.

Sonda
Często słuchasz "Snu o Warszawie"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE