TVN wymazał kontrowersyjny wywiad z Bożeną Dykiel. Fundacja "Twarze Depresji" odcina się od aktorki

2021-10-25 14:40
Wpadka Bożeny Dykiel. Reakcja TVN
Autor: AKPA Wpadka Bożeny Dykiel. Reakcja TVN

Bożena Dykiel (73 l.) ponosi konsekwencje swojej wypowiedzi w studio "Dzień dobry TVN". Gwiazda serialowego hitu stacji, czyli "Na Wspólnej", za pandemię koronawirusa obwinia bogaczy, a na poprawę zdrowia poleca "cudowne okulary". Aktorka przyszła na wywiad jako twarz kampanii promującej walkę z depresją. Po wpadce, Fundacja "Twarze Depresji" zrezygnowała ze współpracy. Jak zareagowała stacja TVN?

Bożena Dykiel jest na ustach wszystkich! Aktorka pojawiła się w studio "Dzień dobry TVN" i swoimi teoriami zszokowała widzów i twórców programu śniadaniowego. Agnieszka Woźniak-Starak przerwała jej kontrowersyjną wypowiedź. Według gwiazdy "Na Wspólnej" przyczyną depresji jest niedobór pierwiastka litu: - Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Wiec trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor. Depresja dotyka coraz więcej osób. Sprawdź tutaj, dlaczego Bożena Dykiel mogła zaszkodzić wielu cierpiącym na tę chorobę osobom. Aktorka reklamowała także na wizji specjalne okulary, której według niej, mają zapewniać zdrowie. O pandemii koronawirusa również miała swoje szokujące teorie, za które błyskawicznie została ostro skrytykowana.  

Mariusz Czajka ostro o Maryli Rodowicz. Mówi o pieniądzach | Gwiazdy bez maski

ZOBACZ: Marta Manowska odsłania się jak nigdy! Pokazała tatuaże. Tak wygląda jej szaleństwo [zdjęcia]

Galeria wyżej: Bożena Dykiel o pandemii. "To spisek bogaczy" 

TVN wymazał kontrowersyjny wywiad z Bożeną Dykiel. Fundacja "Twarze Depresji" odcina się od aktorki

Stacja TVN nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie. Jednak w sieci nie ma śladu po wpadce Dykiel. Na Dziendobrytvn.pl pojawiła się tylko relacja tekstowa, w której pominięto kontrowersyjne wypowiedzi aktorki. Jak podaje Press, w kodeksie etyki Discovery, czyli właściciela stacji, są zawarte ogólne rady dla pracowników, którzy powinni "postępować uczciwie, zwłaszcza przy dokonywaniu trudnych wyborów", a wszystkie decyzje "powinny przynosić korzyść reputacji firmy". Być może dlatego postanowiono o wymazaniu szkodliwych w ocenie ekspertów wypowiedzi Dykiel. Fundacja "Twarze Depresji" zamieściła oświadczenie na Facebooku:

Fundacja „Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie. Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w „Dzień dobry” TVN w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii. 

Sonda
Nagranie z Bożeną Dykiel. Jaka powinna być reakcja TVN?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE