Koncert Roztańczony PGE narodowy w TVP

i

Autor: AKPA/Piętka

"Roztańczony PGE Narodowy"

TVP pokaże "Roztańczony PGE Narodowy". Na scenie pojawią się największe gwiazdy disco polo

2022-09-26 11:19

"Roztańczony PGE Narodowy" to jedna z największych imprez disco polo w Warszawie, której 5. edycja odbędzie się już 1 października 2022 roku. Będą też przy niej bawić się widzowie TVP2. "Audycja ta mieści się w zrównoważonej i różnorodnej ofercie programowej TVP, co stanowi podstawę misji publicznej" - czytamy w oświadczeniu TVP.

"Roztańczony PGE Narodowy" to impreza, podczas której na Stadionie Narodowym w Warszawie występują największe gwiazdy disco polo. Telewizja Polska, chociaż nie jest organizatorem koncertu, od 2018 obejmuje go patronatem i retransmituje. Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz będzie kontynuował tę tradycję. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska pokaże tegoroczną edycję imprezy na antenie TVP2.

Stosowna umowa z organizatorem jest już podpisana, to zresztą była jedna z pierwszych decyzji nowego prezesa – przekazał Wirtualnym Mediom informator z centrali TVP.

1 października zostanie nagrany cały koncert, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie on retransmitowany w TVP. 

- Rejestracja przez TVP koncertu "Roztańczony Narodowy" w dniu 1 października br. nastąpi w wyniku decyzji prezesa Mateusza Matyszkowicza podjętej 16 września. Audycja ta, zawierająca muzykę disco polo i pop, mieści się w zrównoważonej i różnorodnej ofercie programowej TVP, co stanowi podstawę misji publicznej i spotyka się z dużym zainteresowaniem widzów - poinformowało Wirtualne Media Centrum Informacji TVP.

Po tym, jak Matyszkowicz przejął kierowanie Telewizją, przez media przewinęła się fala spekulacji, że będzie chciał usunąć disco polo z programów publicznego nadawcy. TVP w swoim oświadczeniu stanowczo temu zaprzeczyła.

Insynuacje niektórych redakcji o rzekomym sporze w TVP na tle disco polo nie mają żadnych podstaw i wynikają jedynie z chęci szukania sensacji. Telewizja Polska, zgodnie z decyzją prezesa zarządu, nie wyraża zgody na dzielenie społeczeństwa przez pryzmat gustów muzycznych w tym zainteresowania np. disco polo lub innymi gatunkami muzyki i twórczości - podano.

Wiadomo już, że podczas tegorocznej imprezy wystąpią: Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Piękni i Młodzi, Discoboys, Top Girls, Defis/MiłyPan/Bogdan Borowski i Andre. Z kolei na scenie rap/pop pojawią się Dawid Kwiatkowski, Smolasty, Daria Marx, Vibe House Club, Ronnie Ferrari i Mr. Polska.

Sonda
"Roztańczony PGE Narodowy" - obejrzysz retransmisję w TVP?
Nasi Partnerzy polecają