Twórca Facebooka chce być jak Iron Man!

2016-01-05 13:24

Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg pozazdrościł komiksowemu bohaterowi! Czy to znaczy, że zabierze się za budowanie cybernetycznej zbroi, niczym Iron Man? Nic bardziej mylnego! Sprawdź jakie postanowienie noworoczne ma jeden z najbogatszych ludzi na świecie!

Między Markiem Zuckerbergiem, znanym bardziej jako twórca Facebooka, a Tonym Starkiem, czyli komiksowym Iron Manem, jest więcej podobieństw niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka! Obaj są geniuszami, obaj mają wielkie firmy i gigantyczne majątki, obaj są idolami wielu ludzi na całym świecie. Jednak Zuckerberg chciałby przypominać blaszanego Avengera jeszcze bardziej. Czy to znaczy, że przywdzieje zbroję i zostanie superbohaterem?

Milioner zamieścił na Facebooku post, w którym napisał o swoich postanowieniach noworocznych. W zeszłym roku za cel postawił sobie przeczytać dwie książki miesięcznie, nauczyć się języka Mandaryńskiego i co dziennie poznać jedną nową osobę. W tym roku ma inne marzenie. - Moje wyzwanie na 2016, to zbudować prostą sztuczną inteligencję, która zajmie się moim domem i pomoże mi w pracy. Możecie myśleć o niej jak o Jarvisie z Iron Mana - napisał Zuckerberg.

Sztuczna inteligencja ma rozpoznawać głos twórcy Facebooka, dzięki czemu będzie mógł w szybki sposób zmieniać muzykę, oświetlenie, czy temperaturę mieszkania. Ponadto ma rozpoznawać twarze przyjaciół Marka i wpuszczać ich do domu, oraz sprawdzać czy wszystko w porządku z córeczką milionera. - Zakodowanie tego samemu będzie na pewno świetnym intelektualnym wyzwaniem. Czekam, aż będę się mógł się z wami podzielić tym, czego nauczę się podczas tego roku - wyznaje Zuckerberg.

Filmowy Tony Stark, w którego wcielił się Robert Downey Junior, miał do dyspozycji komputer J.A.R.V.I.S., którego sztuczna inteligencja pozwalała kontrolować warunki w mieszkaniu oraz łączyć się ze zbroja Iron Mana. System pomagał więc Starkowi w domu i w pracy. Zreszta zobaczcie sami!

Kto wie. Może za kilka lat Zuckerberg zbuduje sobie zbroję i zacznie ratować świat?

Zobacz: Twórca Facebooka ma córkę! Z radości przeznaczył 45 miliardów dolarów na cele charytatywne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki