Wakacyjna Trasa Dwójki 2022

Wakacyjna Trasa Dwójki w Elblągu. Gwiazdy oddały hołd bohaterom podczas koncertu piosenki wojskowej państw NATO

2022-08-16 8:00

W poniedziałek, 15 lipca, odbył się siódmy z dziesięciu koncertów Wakacyjnej Trasy Dwójki 2022 pod hasłem "Koncert piosenki wojskowej państw NATO"! Impreza miała miejsce w Elblągu i towarzyszyła obchodom Święta Wojska Polskiego. Na scenie rozbrzmiały pieśni patriotyczne oraz międzynarodowe przeboje. Co jeszcze się działo?

Wczoraj, 15 sierpnia, odbył się siódmy z dziesięciu koncertów w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki 2022. Wydarzenie pod hasłem "Koncert piosenki wojskowej państw NATO" towarzyszyło obchodom Święta Wojska Polskiego. Tym razem letnie wydarzenie zmieniło swój charakter na patriotyczny, a artyści wykonali najbardziej znane żołnierskie piosenki. Na scenie w Elblągu pojawiły się zespoły wojskowe, na przykład Reprezentacyjny Chór Wojska Polskiego. Wystąpili również Trubadurzy, Filip Lato, Captain Jack, Halina Frąckowiak, Dagmara Bryzek, Julia Belei, Thre Voci, Jan Pietrzak i Marien.

- Koncert z okazji Święta Wojska Polskiego to niesamowita okazja, aby rozbudzić ducha polskiego patriotyzmu, a także oddać hołd żołnierzom. Dobrym sposobem, aby to zrobić jest wspólna zabawa i radość z tego, co mamy. Od powrotu z ogarniętej wojną Ukrainy zrozumiałam, że bezpieczna ojczyzna to największy skarb, choć często tego nie dostrzegamy. Dzisiaj wszyscy razem pokażmy, że jesteśmy dumni z naszej ojczyzny i jej bohaterów - powiedziała Karolina Pajączkowska, jedna z prowadzących wydarzenie. 

Zobacz zdjęcia z koncertu piosenki wojskowej państw NATO w Elblągu!

Wakacyjna Trasa Dwójki w Elblągu. Co się działo?

Na imponującej scenie rozstawionej na Wyspie Spichrzów rozbrzmiały piosenki takie jak "Żeby Polska była Polską", "Taki kraj", "Czerwone maki na Monte Cassino", "Rozkwitały pąki białych róż" czy "Hej, hej, ułani". Nie zabrakło również międzynarodowych przebojów. Widownia miała okazję usłyszeć "Eye of the Tiger", "Wind of Change" czy "In The Army Now". W finale koncertu zagrano utwór "Brothers in Arms". Całość widowiska zilustrowana została materiałami filmowymi dedykowanymi polskim żołnierzom i polskiej wojskowości.

Gdzie jeszcze odbędą się koncerty Wakacyjnej Trasy Dwójki 2022?

Impreza w Elblągu pod hasłem "Koncert piosenki wojskowej państw NATO" siódmym z dziesięciu koncertów Wakacyjnej Trasy Dwójki 2022. Kolejne odbędą się:

  • 21 sierpnia w Zabrzu – "Niech żyje biesiada!"
  • 27 sierpnia w Sopocie – "Wielki jubileusz Pytania na śniadanie"
  • 28 sierpnia w Sopocie – "Zakończenie lata"

Serdecznie zapraszamy na Wakacyjną Trasę Dwójki do pozostałych miast - wstęp wolny!

Zostać żołnierzem czy tylko wspiąć się na czołg? Uczestnicy Pikniku Wojskowego w Lublinie mieli wiele możliwości.
Sonda
Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - oglądasz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE