Wielki sukces festiwalu w Opolu! WYNIKI oglądalności

2018-06-09 12:34

Wczoraj ruszyła 55. edycja Festiwalu w Opolu. Muzyczne wydarzenie od lat przyciąga tłumy, potwierdzają to także wyniki tegorocznego festiwalu. Wyniki oglądalności z pierwszego dnia KFPP w Opolu są już znane. Dokładnie wiemy, jak wielu Polaków oglądało transmisję z pierwszego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Nie ma co się temu dziwić, w końcu polskie piosenki są najlepsze!

Opole 2018. Gwiazdy zachwyciły na scenie [ZDJĘCIA

Autor: Akpa Siostry Melosik

Festiwal w Opolu 2018 zgromadził miliony przed telewizorami!

Fani muzyki i piłki nożnej mieli wczoraj wieczór pełen emocji. Nie dość, że rozpoczął się 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, to jeszcze Polacy rozegrali emocjonujący mecz z Chile remisując 2:2. Było na co popatrzeć!

Muzyczna impreza zaczęła się już parę minut przed godziną 20.00. Amfiteatr zmienił się w strefę kibica, a widzowie wybierali przebój na Mundial 2018. Konkurs mundialowych przebojów oglądało średnio 4,1 mln widzów (wg MOR - Model oglądalności rzeczywistej) i 2,7 mln widzów (wg NAM - Nilsen Audience Measurement). Po konkursie przyszedł czas na mecz, który przerwał emisję występów wokalnych. Mecz Polska-Chile średnio oglądało 7,5 mln widzów, a w szczycie aż 8,5 mln widzów Telewizji Polskiej (wg MOR). Nic dziwnego, w końcu był to przedostatni sprawdzian biało-czerwonych przed Mundialnem w Rosji.

Po dwóch emocjonujących, sportowych godzinach na ekran TVP1 wrócił festiwal w Opolu i koncert debiutów. "Debiuty" także cieszyły się wysoką oglądalnością. Koncert debiutantów oglądało średnio 2,4 mln widzów (dane MOR) i 1 mln widzów (dane NAM), mimo że koncert transmitowany był dosyć późno.

Wyniki oglądalności pokazują, że festiwal w Opolu odniósł sukces! To cieszy, bo oznacza, że Polacy kochają swoją, polską muzykę. Jacek Kurski opublikował dane, z których jasno wynika, że festiwal oglądało miliony widzów!