Budka Suflera wraca na scenę! Bez Cugowskiego!

2019-05-17 5:30
Budka Suflera wraca na scenę!
Autor: Redakcja SE Budka Suflera wraca na scenę!

Ta wiadomość zelektryzuje fanów polskiej muzyki. Jak dowiedział się "Super Express" Budka Suflera wraca na scenę. W roli wokalisty nie zobaczymy jednak Krzysztofa Cugowskiego (69 l.). Mimo, że Romuald Lipko (69 l.) zaproponował mu powrót, ten kategorycznie odmówił. Co więcej, zapewnia, że tak łatwo na to nie pozwoli.

 Gdy w 2014 roku ogłosili koniec kariery, fani nie mogli w to uwierzyć. Tłumy gromadziły się na ich pożegnalnej trasie koncertowej. I choć wszyscy byli przekonani, że już więcej nie zobaczą zespołu razem, mylili się. - Wracamy. Jesteśmy własnością społeczeństwa. Daliśmy sobie wzajemną obietnicę "Dajemy wam muzykę, a jak nas pokochacie to już jesteśmy razem". A jak jesteśmy razem, to się ma wzajemne zobowiązania – wyznał "Super Expressowi" Romuald Lipko, twórca hitów Budki. Jak udało się nam dowiedzieć, zespół planuje zagrać jesienią aż siedem dużych koncertów w największych polskich miastach.

- Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: "Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty". Gra aktualnie z zespołem Mistrzów co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić co chcemy, bo on robi co chce. A ciekawostką tego co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych - powiedział nam Lipko.

Cugowski twierdzi jednak, że nikt go nie poinformował o powrocie zespołu. - Nic na ten temat nie wiem. Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić co z tym robić dalej ponieważ tak nie może być. Zespół przestał istnieć cztery i pół roku temu i tyle - powiedział "Super Expressowi". Artysta nie wierzy w powrót zespołu. - To co mówi pan Lipko jest tyle warte, co ja mogę pani powiedzieć o Marsjanach - dodał.

Nowa-stara Budka Suflera - koncerty

Romuald Lipko, Tomasz Zaliszewski (64 l.) i Mieczysław Jurecki (63 l.) w trasę ruszają już jesienią. Do współpracy zaprosili związanych z zespołem artystów: m.in. Urszulę (59 l.), Izę Trojanowską (64 l.) i Felicjana Andrzejczaka (71 l.). Bilety na koncerty trafią do sprzedaży na początku przyszłego tygodnia. Aby je zdobyć trzeba będzie się spieszyć. Chociaż zespół zagra w największych obiektach w Polsce to bilety mogą rozejść się w mgnieniu oka.

Sportowa odzież i obuwie jeszcze taniej? Sprawdź zniżki na New Balance promocje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE