Aleksandra Żebrowska, Michał Żebrowski

i

Autor: AKPA / Krzemiński Jordan

Nie planuje ochrzcić dzieci

Żebrowska masakruje Kościół! Wytyka wszystkie błędy

2023-03-07 13:35

Aleksandra Żebrowska (36 l.) postanowiła zdradzić, dlaczego nie zdecydowała się ochrzcić dzieci. W kilku zdaniach w ostrych słowach odniosła się do tego, co dzieje się w Kościele. "Podzielił, upokorzył i wykluczył" - grzmi.

Aleksandra i Michał Żebrowscy spełniają się w roli rodziców trzech synów oraz kilkumiesięcznej córki. Małżeństwo jest również bardzo aktywne w kwestiach społeczno-politycznych, często krytykując działania aktualnej władzy. W najnowszym wywiadzie celebrytki również nie brakowało gorzkich słów, ale tym razem pod adresem Kościoła, który w ostatnich latach jest bardzo upokarzany.

Aleksandra Żebrowska atakuje Kościół: "Podzielił, upokorzył i wykluczył"

Ostatnio ukazał się wywiad Aleksandry Żebrowskiej, którego udzieliła magazynowi "Elle". Podczas rozmowy opowiedziała o swojej wierze w Boga oraz praktykowaniu wiary. Wprost przyznała, że wychowywała się w katolickiej rodzinie, jednak jej światopogląd zmienił się pod wpływem decyzji, jakie w ostatnim czasie podejmuje Kościół. Właśnie dlatego jej dzieci nie przyjęły sakramentu chrztu świętego.

- To był czas, gdy Kościół zajmował stanowisko w naprawdę ważnych sprawach - pedofilii, in vitro, aborcji, migrantów. Miał szansę pojednać ludzi, pokazać, na czym polega miłosierdzie, co oznacza dobro i wspólnota według chrześcijańskich wartości. A zrobił coś dokładnie odwrotnego: podzielił, upokorzył i wykluczył. Nie chcieliśmy kierować dzieci do instytucji, z której stanowiskiem się radykalnie nie zgadzamy, a wręcz się go wstydzimy.

Mama czwórki dzieci nie zgadza się z praktykami przedstawicieli Kościoła, którzy angażują się w sprawy polityczne, czy krytykują kobiety, które spełniają marzenia o założeniu rodziny dzięki metodzie in vitro.

Myślicie, że duchowni zmienią kiedyś nastawienie, a Żebrowska będzie chciała, by jej dzieci przyjęły sakrament chrztu świętego? W dobie ostatnich informacji ws. tuszowania pedofilii przez kardynała Karola Wojtyłę, szanse są raczej znikome.

Sonda
Podoba ci się to co Ola Żebrowska wrzuca na swój profil?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany