Zmiany w "Kole fortuny" i "Jeden z dziesięciu". Widzowie TVP nie będą zadowoleni. Norbi nie gryzł się w język!

2024-01-08 20:07

Poprzednie władze TVP zadecydowały, że do wiosny 2024 nie będzie nowych odcinków "Koła fortuny" i "Jeden z dziesięciu". Chociaż premierowe wydania tych teleturniejów cieszą się ogromną popularnością, telewizja publiczna postanowiła tymczasowo zaniechać ich emisji. Do wiosny 2024 roku planowane jest nadawanie wyłącznie powtórek tych programów. Decyzję tę skomentował Norbi, prowadzący "Koła fortuny".

Norbi, Tadeusz Sznuk

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Pierwsza taka decyzja w sprawie "Koła fortuny" od lat. Od 26 listopada tylko powtórki

Najpierw serwis Wirtualnemedia.pl poinformował, że TVP rezygnuje z pokazywania premierowych odcinków "Koła fortuny". Jest to pierwsza taka decyzja od lat, by w zimowej ramówce TVP2 widzowie nie zobaczyli nowych odcinków teleturnieju. Od niedzieli 26 listopada będą nadawane tylko powtórki odcinków z 12. edycji "Koła fortuny". - Telewizja Polska, podobnie jak inne stacje w swojej ramówce planuje zarówno premiery, jak i powtórki. - Wyniki oglądalności pokazują, że widzowie chętnie oglądają nie tylko premierowe odcinki teleturnieju "Koło fortuny", ale również te, które zostały już wcześniej wyemitowane - tłumaczy decyzję biuro prasowe TVP.

Norbi o emisji powtórek "koła fortuny"

Średnia widownia odcinków powtórkowych w latach 2020-2022 wyniosła 1,37 mln widzów, a premierowych, w latach 2020–2023 - 1,34 mln - czytamy na wirtualnemedia.pl. W sprawie braku nowych odcinków "Koła fortuny" wypowiedział się już jego prowadzący. - W maju skończyliśmy nagrywanie tych odcinków i zrobiliśmy je teoretycznie do kwietnia 2024 r., więc to już jest kwestia telewizji, jak oni to widzą. [...] Uważam, że tak dobry program z dużą oglądalnością powinien być kontynuowany i nie powinno się grać w trakcie nowego sezonu powtórek, tylko premierowe odcinki, ale to już nie moja w tym głowa... - powiedział Norbi serwisowi Plejada. 

Piosenkarz nie obawia się o swoją przyszłość w TVP. - Nie obawiam się zdjęcia programu z anteny, bo to jest show-biznes. Robię to 26 lat i jestem przyzwyczajony, że dzisiaj jesteś, a jutro cię nie ma. Ale akurat w tym przypadku trochę jestem zdziwiony, bo powinno się puszczać premierowe odcinki. Rozumiem, że oglądalność premier i powtórek jest zbliżona, ale mimo wszystko... Mam po prostu inne spojrzenie na to i uważam, że powinno się to robić dalej, ale jak mówiłem, ja jestem do wynajęcia, więc po prostu robię swoje - dodał.

Podobny los spotkał "Jeden z dziesięciu"

Teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka śledzi blisko milion telewidzów. Niestety na nowe odcinki "Jednego z dziesięciu" trzeba będzie poczekać aż do wiosny. TVP zrezygnowała z pokazywania premierowego, 141. sezonu teleturnieju, który miał wystartować w poniedziałek, 27 listopada. Z ramówki zimowej wycofano emisję nowych odcinków, które mają wrócić wiosną 2024.

Według wstępnych założeń premiery „Jednego z dziesięciu” miały się zakończyć pod koniec grudnia. W związku z poszukiwaniem przez Telewizję Polską oszczędności, stacja postanowiła jednak przyspieszyć pokazywanie powtórki 134. sezonu - czytamy na Wirtualnemedia.pl. Powtórki ma już także teleturniej "Va Banque", które rozpoczęły się od II turnieju mistrzów.

Geniusz z "Jeden z dziesięciu" przerwał milczenie. Artur Baranowski wprost o "Milionerach"

Polecamy galerię: Kultowe teleturnieje lat 90.

Quiz z teleturnieju "1 z 10". Dasz radę dojść do finału i zaskoczysz Tadeusza Sznuka swoją wiedzą?

Pytanie 1 z 10
W którym roku do wprowadzono Euro do obiegu gotówkowego?
Listen on Spreaker.