II Turniej mistrzów "Va Banque". Wielki finał wygrał Marek Krukowski!

2023-04-22 19:51

Za nami druga edycja turnieju mistrzów teleturnieju "Va Banque". O tytuł mistrza zmierzyło się 18. uczestników, którzy wygrali wcześniej 5 odcinków teleturnieju z rzędu. W programie prowadzonym przez Przemysława Babiarza zobaczyliśmy 6 ćwierćfinałowych odcinków, dwa półfinały i dwa odcinki wielkiego finału. Zwycięzca otrzymała 100 tysięcy złotych.

Va Banque

Autor: Materiały prasowe TVP Va Banque

Pierwszy finał turnieju mistrzów "Va Banque" wygrał Piotr Łoboda, lekarz z Krakowa. Po drodze pokonał m.in. Tomasza Orzechowskiego, czyli ostatniego uczestnika "Milionerów", któremu udało się wygrać główną nagrodę. - Jak nastroje? Gotowi na prawdziwe emocje? II Edycja TURNIEJU MISTRZÓW VA BANQUE startuje dziś o 18:20. Oto drabinka fazy eliminacyjnej. Przez najbliższe sześć dni nasi Mistrzowie będą walczyli ze sobą o awans do półfinału! W półfinale zmierzy się sześciu Mistrzów, dwóch z nich, którzy wygrają będą mieli zagwarantowane miejsce w finale. Trzecim Mistrzem będzie tak zwany "Lucky Loser", czyli osoba, która zdobędzie najwięcej punktów w półfinale - czytamy na profilu teleturnieju na Facebooku.

I tak w II turnieju mistrzów "Va Banque" wystąpią: Łukasz Kubiak, Marek Krukowski (słynny zwycięzca teleturniejów "Miliard w rozumie", "Wielka gra"), Adam Jankowiak, Marcin Gomza, Piotr Konsik, Małgorzata Łoboda, Michał Michniewicz, Grzegorz Sierocki, Daniel Chołuj, Błażej Jagiełło, Artur Łasiński, Karol Śledź, Paulina Białoząb, Łukasz Meyer, Kamil Ruszkowski, Piotr Kondraciuk, Marek Kusik i Karol Romaszko (zwycięzca dwóch Wielkich Finałów "Jeden z dziesięciu" - łącznie 644 i 603 punkty).

Pierwszy z ćwierćfinałów wygrał Marek Krukowski, który pokonał Kubiaka i Jankowiaka. Do dalszej rundy awansował z kwotą 16 600 punktów. W drugim najlepszy okazał się Piotr Konsik, który zgromadził 8600. Gdyby nie mały błąd, to w półfinale znalazłaby się pani Małgorzata Łoboda. Niestety napisała nazwisko Jana Himilsbacha przez dwa "m". Drugie miejsce zajął Marcin Gomza, który w finałowym pytaniu nie postawił żadnej kwoty. Trzeci odcinek wygrał Grzegorz Sierocki z 10 200 punktami.

Czwarty odcinek Turnieju mistrzów wygrał Artur Łasiński z wynikiem zaledwie 2400 punktów. Był to dziwny odcinek, gdzie na premiach uczestnicy się "zerowali". Piąty padł łupem Łukasza Meyera, który zdobył 7100 punktów. Przegrani ćwierćfinałów otrzymują po 1000 złotych. Ostatnim półfinalistą został Marek Kusik zdobywając 10900 punktów.

Oto pary półfinałowe turnieju mistrzów Va Banque

- I wszystko jasne! Zakończyliśmy rozgrywki ćwierćfinałowe Grupy B. W pierwszym półfinale zagrają Marek Krukowski, Piotr Konsik i Grzegorz Sierocki, a w drugim Artur Łasiński, Łukasz Meyer i Marek Kusik - czytamy na Facebooku.

Jako pierwszy do wielkiego finału mistrzów zakwalifikował się Marek Krukowski z wynikiem 13 tysięcy punktów. Drugi był Piotr Konsik z rezultatem 4000 punktów. Czekał na wynik drugiego półfinału, by awansować jako tzw. szczęśliwy przegrany". Grzegorz Sierocki odszedł z teleturnieju z kwotą 5000 złotych. Niestety Konsik miał  za mało punktów. Drugi półfinał wygrał Marek Kusik z wynikiem 8300 punktów, drugi był Łukasz Meyer, który zdobył 7500 punktów. Artur Łasiński na pocieszenie dostał 5 tys. zł jak Sierocki i Konsik.

Finał II turnieju Mistrzów Va Banque

Finał składa się z dwóch odcinków. Finalistami są Marek Krukowski, Marek Kusik i  Łukasz Meyer. Do wygrania 100 tysięcy złotych. Zdobywca 2. miejsca otrzyma 30 tysięcy złotych a 3. będzie musiał zadowolić się kwotą 15 tys. zł. Pierwsze stanowisko wylosował Marek Kusik i to on jako pierwszy będzie wybierał kategorię pytania.

Pierwszy odcinek finałowy wygrał Łukasz Meyer zdobywając 9000 punktów, drugie miejsce ma Marek Kusik z wynikiem 4800, a trzeci jest Marek Krukowski z 3600 punktami. Decydujący odcinek finałowy wygrał Marek Krukowski i to on zgarnął 100 tysięcy złotych. Drugie miejsce zajął  Łukasz Meyer i zdobył 30 tysięcy złotych. Marek Kusik za trzecią lokatę otrzymał 15 tys. złotych.

Wiemy, kim jest Kasia z Va Banque. Pracuje też w "Familiadzie"

Lubisz oglądać "Va Banque"?
Listen on Spreaker.
Groby prowadzących i uczestników teleturniejów. Mistrzowie "Va Banque", "Jeden z dziesięciu" i "Miliard w rozumie". Niezapomniani