Turniej mistrzów „Va Banque”. Znamy zwycięzcę!

2022-01-17 19:02
Turniej mistrzów „Va Banque” - zasady
Autor: Facebook/Va Banque. TVP

Kultowy teleturniej „Va Banque” wyłonił finalistów spośród wszystkich dotychczasowych zwycięzców programu TVP2. W teleturnieju prowadzonym przez Przemysława Babiarza (59 l.) wystąpili mistrzowie, którzy wygrali 5 odcinków z rzędu.

Teleturniej „Va Banque” jest polskim odpowiednikiem amerykańskiego konkursu pt. „Jeopardy!”. Polski program był bardzo popularny i przynosił wiele rozrywki widzom. Prężnie działał w latach 1996-2003, gdy prowadził go aktor Kazimierz Kaczor (81 l.). Po dłuższej przerwie program powrócił w 2020 r. w odświeżonym wydaniu, z nową scenografią i prowadzącym - dziennikarzem Przemysławem Babiarzem.

Turniej wiedzy i ryzyka oglądać można od poniedziałku do piątku o 18:20 w TVP2. To w “Va Banque” uczestnicy posiadający ponadprzeciętną wiedzę mają szansę się wzbogacić i udowodnić, że zasłużyli na udział w rozgrywce. Rywalizację o nagrodę główną i tytuł arcymistrza rozpocznie 18 mistrzów, którzy wygrali wcześniej co najmniej 5 odcinków programu do lata 2021 r. Jak podawało TVP na Facebooku, widzowie zobaczą na antenie m.in. trzykrotnego Mistrza Świata w Sudoku, mistrza Polski w Scrabble, a także rekordzistów programu “Jeden z Dziesięciu”! Co ciekawe na widowni też zasiądą mistrzowie.

Przeczytaj także: Wiemy, kim jest Kasia z Va Banque. Pracuje też w "Familiadzie"

- Wielkie emocje, niezwykła dramaturgia, kaskady intelektu i refleksu. Zapraszam - powiedział prowadzący Przemysław Babiarz.

W ramach turnieju wyemitowanych zostało 6 odcinków pierwszej rundy, w których mistrzowie zostali podzieleni na grupy. Potem były dwa półfinały, a w wszystko zakończyło się finałem składającym się z dwóch części, z których spośród trójki graczy  został wyłoniony arcymistrz. Otrzymał on nagrodą główną w wysokości 100 000 złotych! 

Jak przebiegały specjalne odcinki "Va Banque"?

Pierwszy ze specjalnych odcinków wygrał Piotr Łoboda. Pokonał on Jacka Dudę i Łukasza Jędrzejewskiego. Zdobył 10 900 złotych. Niestety nie wziął ich do kieszeni. Przemysław Babiarz wyjawił, że w Teleturnieju Mistrzów Va Banque są to punkty. W drugim odcinku wygrał Tymoteusz Czyrson (5000 punktów), pokonując Wojciecha Jasińskiego i Mariusza Kępkę. W środę 5 stycznia o wygraną walczyli Emil Witczak, Krzysztof Gliński i Jan Mroziński. Wygrał pan Krzysztof z imponującym wynikiem 23 800. Swoje odcinki wygrali także Tomasz Orzechowski i Adam Fabisiewicz. Ostatnim półfinalistą został Paweł Jackowski. Przegrani w ćwierćfinałach i półfinałach otrzymają po tysiąc złotych. W finale za drugie miejsce uczestnik otrzyma 30 tysięcy zł, a za trzecie przypadnie 15 tysięcy złotych. 

Półfinał grupy A: Piotr Łoboda, Tymoteusz Czyrson i Krzysztof Gliński. Wygrał go Piotr Łoboda! Drugie miejsce zajął Tymoteusz, który został "lucky looserem" i także wszedł do finału.

Półfinał grupy B: Tomasz Orzechowski, Adam Fabisiewicz i Paweł Jackowski, który wygrał odcinek i wszedł do finału. Drugi był Adam, a Tomasz z wynikiem -200 nie mógł wziąć udziału w ostatniej rundzie.

Wielki finał "Turnieju mistrzów" składał się z dwóch odcinków. W finale wystąpili: Piotr Łoboda, Paweł Jackowski i Tymoteusz Czyrson. Pierwszy z finałowych odcinków wygrał Piotr Łoboda. Otrzymał 20200 punktów o 13200 pokonał Pawła Jackowskiego. Drugi finałowy odcinek wygrał Paweł. Niestety nie pozwoliło mu to dogonić Piotra, który wygrał Turniej Mistrzów Va Banque z wynikiem 29000. W nagrodę odebrał czek na 100 tysięcy złotych. Drugie miejsce zajął Jackowski a trzecie Czyrson.

Sonda
Lubisz oglądać "Va Banque"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE