Znany reżyser Xawery Ż. zatrzymany przez policję. Miał przy sobie marihuanę

2021-10-19 11:59
Xawery Ż. zatrzymany przez policję
Autor: AKPA Xawery Ż. zatrzymany przez policję

Znany reżyser, twórca m.in. filmu pt. "Mowa ptaków" i syn aktorki Małgorzaty Braunek, został zatrzymany przez policję do kontroli drogowej. Okazało się, że Xawery Ż. posiadał przy sobie marihuanę. Co więcej, zachodzi podejrzenie, że prowadził samochód pod wpływem środka odurzającego. Poznaj szczegóły.

Xawery Ż. Kariera, życie prywatne i wypadek

Xawery Ż. jest synem zmarłych już artystów: aktorki Małgorzaty Braunek i reżysera Andrzeja Żuławskiego. Jest przyrodnim bratem gwiazdy "Barw szczęścia" Oriny Krajewskiej. Xawery w 1995 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jako reżyser debiutował w 2006 roku filmem "Chaos", który zdobył główną nagrodę na festiwalu debiutów filmowych "Młodzi i film" w Koszalinie. Artysta zdobył za ten film nagrodę również na FPFF w Gdyni. Dużym sukcesem okazało się jego kolejne dzieło pt. "Wojna polsko-ruska" z Borysem Szycem w obsadzie. Adaptacja powieści Doroty Masłowskiej przyniosła mu wiele nagród. Xawery Ż. pracował na planie kilku popularnych seriali telewizyjnych. Reżyserował 1 serię serialu "Diagnoza", kilka odcinków "Prawa Agaty", serial TVP "Tancerze" pod pseud. Marcin Konopp (odc. 21-30). Jego żoną jest Maria Strzelecka, z którą ma syna o imieniu Kaj i córkę Jagnę. 

Wypadek

15 maja 1993 roku, wracając z Łodzi do Warszawy z planu filmowego do etiudy "Fałszywy autostop" Xawery Ż. miał wypadek samochodowy. Prowadzony przez niego fiatem 126p wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku obrażeń śmierć poniosła pasażerka auta - Barbara Kosmal (+20 l.), córka Barbary Brylskiej. Xawery został natomiast niegroźnie ranny, do dziś na wyrzuty sumienia.

Zginęła wtedy też część mnie. Robiłem wszystko, co niedozwolone i głupie. Balansowałem na granicy. Cały czas staram się udowodnić, że wyszedłem z tego po coś. (...) Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze - mówił w wywiadach.

Grób Małgorzaty Braunek. Niezapomniani

Galeria wyżej: Michał Wiśniewski: Wszystko wyjaśnię organom ścigania

Reżyser Xawery Ż. zatrzymany przez policję

Znany reżyser znów ma kłopoty z prawem. Jak ustalił "Super Express" do warszawskiej prokuratury dotarła właśnie informacja o zatrzymaniu przez policję do kontroli drogowej Xawerego Ż. Reżyser został zatrzymany 15 października 2021 na terenie warszawskiego Wawra.

Miał przy sobie ponad gram marihuany. Trwa ustalanie czy prowadził samochód pod wpływem środka odurzającego.

Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE