Otworzyli grób Romana Kłosowskiego. Czego tam szukali?

2023-09-22 5:14

Ostatnia wola Romana Kłosowskiego (+89 l.) nareszcie spełniona. Jego żona Krystyna Kłosowska (+82 l.), z którą był przez 58 lat, w końcu została pochowana razem z mężem. Przez blisko 10 lat spoczywała na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Odtwórca słynnej roli Maliniaka w "Czterdziestolatku" zmarł w czerwcu 2018 roku, 5 lat po żonie i pochowany był z dala od ukochanej Krystyny, w kolumbarium na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Syn Kłosowskich planował przenieść mamę do taty już w 2020 roku. - Niestety, koronawirus zniweczył te plany - mówił "Super Expressowi" Tomasz Kłosowski. W końcu udało mu się spełnić plan. - Mamę dochowałem do taty w grudniu. Ekshumacja odbyła się tydzień wcześniej. Potrzebna była także nowa urna, gdyż poprzednia była już lekko zmurszała. Niestety do maja musiałem czekać na napisy na płynie nagrobnej, gdyż takie mają terminy. Płyta z jej grobu z Cmentarza Górczyńskiego, gdzie była wcześniej pochowana, została przekazana zarządcy cmentarza - powiedział nam Kłosowski.

Syn Romana Kłosowskiego wybiera się także do Białej Podlaskiej, gdzie na placu Wolności 29 września zostanie odsłonięty pomnik jego ojca. Aktor mieszkał w tym mieście w dzieciństwie, w domu przy ul. Garncarskiej.

Na wspólne pochowanie czekali jeszcze Emil Karewicz i jego żona Teresa. Aktor znany ze "Stawki większej niż życie" został pochowany na Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych. Zmarła w 2012 roku Teresa Karewicz spoczywa natomiast na cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Wygląda na to, że Emil Karewicz ma już symboliczny grób z żoną

Roman Kłosowski codziennie modlił się do Boga, by skrócił jego męki. Bliscy nie spełnili ostatniej woli aktora

Groby aktorów Czterdziestolatka, Janosika i serialu Polskie drogi. Niezapomniani

Quiz. Kto grał tę rolę - połącz w pary aktorów i postacie z seriali

Pytanie 1 z 12
W serialu "M jak miłość" Małgorzata Rożniatowska stworzyła charakterystyczną postać:
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany