Aktorka z Bożego Ciała pisze książkę w pociągu! Tak powstają "Anyżowe Dropsy" [WIDEO]

2020-01-27 19:02 MN
Diagnoza 3 odc. 6. Maria Kaleta (Aleksandra Konieczna)
Autor: TVN

Aleksandra Konieczna, czyli aktorka grająca jedną z głównych ról w "Bożym Ciele" - polskim kandydacie do Oscara, tworzy książkę pt. "Anyżowe Dropsy". Specjalnie dla nas zdradza, w jakich okolicznościach powstaje jej dzieło.

Lada moment, bo już w marcu, premierę będzie miała książka autorstwa Aleksandry Koniecznej pt. "Anyżowe Dropsy" wydana nakładem Wydawnictwa Harde. Utalentowana aktorka opowiada specjalnie dla redakcji "Super Expressu", w jakich okolicznościach powstają kolejne strony jej dzieła.

- Co robię? Piszę! Piszę w drodze do szkoły filmowej "Anyżowe Dropsy”. Pisane w międzyczasie, w biegu, na wirażach, w pociągu w samolocie „Anyżowe Dropsy” - tak aktorka opisuje zmagania ze swoim tytułem.

Aleksandra Konieczna popularna stała się za sprawą roli Honoraty w serialu Na Wspólnej. Za rolę Zofii Beksińskiej w filmie Ostatnia Rodzina otrzymała Orła za najlepszą główną rolę kobiecą oraz nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 41 Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Od 2017 wciela się w rolę ordynator szpitala dr Marię Kaletę w serialu Diagnoza. W 2017 zdobyła Grand Prix Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie za rolę w spektaklu telewizyjnym Posprzątane.

W 2018 zagrała Igę Cembrzyńską w autobiograficznym filmie Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem", będącym zapisem ostatniego roku reżysera spędzonego wspólnie z bratem Andrzejem (mąż granej przez Konieczną Igi) przed jego śmiercią. Konieczna za swój występ otrzymała Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą oraz nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Ostatnim wielkim hitem, w jakim miała okazję grać Konieczna, był film "Boże Ciało" Jana Komasy nominowany do Oscara. Aktorka zagrała tam rolę kościelnej Lidii.