Bronisław Cieślak nie żyje. Legendarny aktor zmarł w wieku 77 lat

2021-05-02 9:23 Beata Lekszycka
Bronisław Cieślak nie żyje
Autor: WBF

Słynny aktor Bronisław Cieślak, aktor znany między innymi jako Sławomir Borewicz w serialu "07 zgłoś się", nie żyje. Zmarł w wieku 77 lat po długiej walce z chorobą. Kim był Bronisław Cieślak?

Legendarny porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się" zmarł po długiej walce z choroba nowotworową. Miał 77 lat.

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku. Pracował jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W latach 70. zaczął zajmować się aktorstwem. Zadebiutował w serialu "Znaki szczególne", a niedługo później dostał główną rolę porucznika Borewicza w kultowym "07 zgłoś się". Popularność przyniosła mu też rola detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu "Malanowski i partnerzy" emitowanym od 2009 roku.

Czytaj też: Bronisław Cieślak nie żyje. Gwiazdor "07 zgłoś się" był też politykiem. Pełnił ważną funkcję w SLD

Tak walczył z rakiem

Bronisław Cieślak o chorobie dowiedział się kilka lat temu, kiedy zrobił badanie krwi. Lekarze zauważyli wysoki wskaźnik PSA i zlecili biopsję.  - Tak trafiłem do Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a pan profesor Piotr Chłosta był uprzejmy w lutym zeszłego roku zoperować mi tę prostatę – opowiedział "Super Expressowi" pan Bronisław w wywiadzie  2019 roku

Gwiazdor "07 zgłoś się" o nowotworze w bardzo otwarty sposób.  - Mam raka. Pogodziłem się z tym. Wszystko, co najważniejsze już przeżyłem, a teraz ciesze się każdą chwilą. A jesień tego roku mamy piękną.  Czuję się świetnie i patrze, jak żona kosi trawę. Właściwie powinienem zabrać jej tę kosiarkę, ale udzielam wywiadu – wyznał ze śmiechem.

Odtwórca porucznika Borewicza nie jest na specjalnej diecie, ale unika alkoholu. Choroba nie przeszkodziła mu w zagraniu polityka-łajdaka w filmie "Na bank się uda", który niedawno miał premierę.  Jak przyznał, na szpitalnych korytarzach nie był gwiazdą. - Chory z chorym jest równy. Mało tego, spotykałem tam znajomych, za każdym razem co najmniej jednego, ponieważ choroba o której rozmawiamy dotyka wielu mężczyzn w moim wieku, także znanych pani. Nie jestem upoważniony, by wymieniać ich nazwiska – mówi. W wywiadzie dla SE powiedział też -  Życie toczy się dalej i nie ma co się oszukiwać, każdego z nas kiedyś zabraknie. Ja się tego nie boję...".

Bronisław Cieślak nie żyje. Wspominamy najlepsze sceny aktora
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze