Co się dzieje z wdową po Łapickim? Znowu robi karierę

2020-01-23 12:12
Kamila Łapicka
Autor: archiwum se.pl

Kamila Łapicka (36 l.), wdowa po aktorze Andrzeju Łapickim (+87 l.), była na ustach wszystkich dekadę temu. Wszystko za sprawą małżeństwa z 60 lat starszym amantem polskiego kina. Niedługo po śmierci męża jej życie się uspokoiło. Magazynowi "Na żywo" udało się ustalić, co słychać u Łapickiej po latach.

Teatrolog Kamila Łapicka (z d. Mścichowska) wyszła za mąż 5 czerwca 2009 roku. Małżeństwo z Andrzejem Łapickim przetrwało trzy lata, aż do jego śmierci w lipcu 2012 roku. Po odejściu aktora, Łapicka miała własną kolumnę w magazynie "Pani" oraz cotygodniowy felieton "W sieci". Nie udało jej się odziedziczyć mieszkania po mężu i tantiem. Andrzej Łapicki niedługo przed śmiercią zmienił testament i przepisał swój majątek córce Zuzannie Łapickiej-Olbrychskiej (+64 l.) i wnuczce Weronice (38 l.).

Kamila Łapicka postanowiła pójść droga naukową. W Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego robi doktorat. Dostała nawet dziewięciomiesięczne stypendium ministra kultury i sztuki na swoje teatralne badania. Dodatkowo prowadzi blog teatralny.