Eurowizja Junior 2019 - jak głosować na Polskę?

2019-11-19 12:11 rr
Eurowizja Junior 2019 - jak głosować na Polskę?
Autor: Materiały prasowe Eurowizja Junior 2019 - jak głosować na Polskę?

Już 24 listopada w Gliwicach odbędzie się 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Naszą reprezentantką jest 12-letnia Wiktoria "Viki" Gabor. Dziewczynka wykona na scenie utwór "Superhero". Zobacz, jak możesz głosować na Polskę i pomóc nastolatce powtórzyć sukces Roksany Węgiel (14 l.)!

Polska bierze udział w konkursie Eurowizji Junior po raz szósty. W tegorocznej edycji konkursu Polskę reprezentować będzie Wiktoria "Viki" Gabor - laureatka programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior". Młoda wokalistka zaśpiewa na gliwickiej scenie piosenkę "Superhero".

W ramach 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbędą się dwa koncerty: finał jurorski w sobotę 23 listopada i koncert finałowy w niedzielę 24 listopada. Widowisko będzie miało imponującą oprawę, przygotowaną przez zespół najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Dyrektorem artystycznym widowiska jest Konrad Smuga. Autorem scenografii - Giorgos Stylianou Matsis. Za choreografię koncertu odpowiedzialny jest Agustin Egurrola. Muzykę skomponował Gromee.

Konkurs poprowadzą ulubieńcy widzów Telewizji Polskiej. Gospodarzami Koncertu Finałowego 24 listopada będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel - zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Junior w Mińsku. Roksana Węgiel została jednocześnie Ambasadorką tegorocznej, 17. edycji Eurowizji Junior w Gliwicach na Śląsku.

EUROWIZJA JUNIOR 2019 - JAK GŁOSOWAĆ NA POLSKĘ?

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej Eurowizji Junior 2019. Każdy internauta może oddać od trzech do pięciu głosów. Istnieje także możliwość głosowania na reprezentanta swojego kraju.

Głosować można już od 22 listopada 2019 roku. Aby wesprzeć swojego faworyta, należy wejść na stronę www.junioreurovision.tv, gdzie dostępne będą skróty występów. Głosowanie zakończy się chwilę przed rozpoczęciem wielkiego finału w niedzielę, 24 listopada. Możliwość oddania głosów będzie ponownie dostępna po wszystkich występach. Opcja ta zostanie odblokowana tylko na 15 minut.

Najnowsze