Ewa Szabatin i Monika Mrozowska posadziły zioła!

2018-11-21 4:29
Ewa Szabatin i Monika Mrozowska
Autor: Jarek Antoniak

Ewa Szabatin i Monika Mrozowska to gwiazdy, które słyną z aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania. Dziewczyny na co dzień starają się wybierać przede wszystkim naturalne i ekologiczne produkty. Często są to warzywa, a do przyprawiania potraw używają świeżych ziół, które zawsze mają pod ręką. Ostatnio, podczas konferencji prasowej gwiazdy świecąc przykładem symbolicznie zasadziły zioła.

Po raz kolejny "Super Express" miał przyjemność uczestniczyć w poświęconych zdrowemu stylu życia dyskkusjach z udziałem gwiazd oraz blogerów i dziennikarzy zorganizowanych przez AllAboutLife. Monika Mrozowska, Ewa Szabatin, Matata oraz Katarzyna Gubała - autorka książki "Warzywa górą" wsparli zdrową akcję edukacyjną 25 szkolnych ogródków Marwit.

20 listopada w Warszawie w Restauracji Ruza Roza odbyło się niezwykłe wydarzenie, które zapoczątkowało kampanię edukacyjną wśróddzieci i młodzieży, zachecającą do zmiany złych nawykówżywieniowych i zachecające do siegania po zdrowe produkty. Kampanię wspiera Marwit, który już od 25 lat troszczy się o nawyki żywieniowe Polaków, dla uczczenia jubileuszu wraz z Fundacją Marwit Smak Zdrowia, stworzy 25 szkolnych ogrodów w całej Polsce. Na terenach szkół podstawowych w największych miastach już wiosną pojawią się ogródki warzywno-ziołowe. Dzięki nim dzieci nie tylko poznają tajniki pielęgnacji i wzrostu roślin, ale też dowiedzą się więcej o zdrowym odżywianiu i wykorzystaniu warzyw w codziennej diecie. W programie „Szkolne Ogródki Marwit” wezmą udział szkoły z Warszawy, Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina, Torunia i Górska. W związku ze świętowaniem 25-lecia Firmy Marwit, w łącznie 25 placówkach wyselekcjonowanych do akcji przez Urzędy Miasta, powstaną ogródki warzywno-ziołowe, Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którzy na potrzeby projektu przekazali sadzonki roślin, ogrodzenie, narzędzia ogrodnicze oraz ziemię. Są wśród nich: Vilmorin Garden, Cellfast, NAC, Compo, Prosperplast, Drew-Trans II I Bayer. Akcję wspiera także Dealer BMW. Projekt wspierają również znani i lubiani. Konferencję poprowadziła Monika Mrozowska, która od lat jest wegetarianką i chętnie dzieli się przepisami na smaczne i zdrowe potrawy. Miłłośniczką soków oraz ziół jest także tancerka Ewa Szabatin. Piękna tancerka ma nawet swój kanał w serwisie You Tube, gdzie również pokazuje jak można żyć ekologicznie.

Dzięki akcji Fundacji Marwit Smak Zdrowia uczniowie poznają tajniki prowadzenia ogródka, nauczą się jak dbać o wzrastające warzywa i zioła, będą mieli możliwość obserwacji faz wzrostu roślin, a także zdobędą wiedzę pozwalającą na użycie uzyskanych płodów rolnych w tworzeniu zdrowych posiłków i przekąsek. Pilotażowy program, który zostanie przeprowadzony w 25 szkołach – rozpocznie się wiosną 2019 roku i potrwa do końca roku szkolnego. Wszystkie ogródki zostaną ufundowane i zbudowane przez Marwit- największego w Polsce producenta świeżych soków owocowych i warzywnych oraz Fundację Marwit Smak Zdrowia działającą przy firmie Marwit.

Najnowsze