Figurski NABIJA SIĘ z Zenka Martyniuka. Wyszło śmiesznie? [ZDJĘCIE]

2019-12-27 13:25 MGa
Michał Figurski
Autor: WBF

Michał Figurski (46 l.) postanowił zażartować sobie z Zenka Martyniuka (50 l.), który miał ostatnio benefis w TVP1. Najpierw umieścił tzw. fejk newsa z paskiem z "Wiadomości" - Zenek Martyniuk - Chopin naszych czasów. Teraz postanowił przerobić lidera Akcentu na słynnego kompozytora.

Michał Figurski napisał także kilka zdań o twórczości Zenka Martyniuka. Zrobił to w prześmiewczy sposób, porównując gwiazdora disco polo do Fryderyka Chopina (+39 l.). Oberwało się przy tym prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu.

- Żył i tworzył na mazowieckiej emigracji. jego ponadczasowe dzieła „Rodzinny Dom /sonata Cis- e moll/, czy nokturn „Życie to są chwile” /opus b-dur/ i wiekopomny Polonez „Przez Twe Oczy Zielone” do dziś zachwycają melomanów na całym świecie. Powstałe za życia mauzoleum jego twórczości znajduje się na ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Ze względów patriotycznych urna z jego sercem jest jest niedostępna dla zwiedzających i znajduje się pod ścisłą kuratelą Prezesa instytucji - czytamy wpis Figurskiego na Instagramie.

Najnowsze