Hanna Rek nie żyje. Jej przeboje zna każdy

2020-09-21 12:23 doll
Hanna Rek nie żyje
Autor: Eastnews Hanna Rek nie żyje

Hanna Rek nie żyje - informuje Związek Artystów Scen Polskich. Hanna Rek, urodzona w 1937 roku, była wykonawczynią przebojów takich jak "Gdy mi Ciebie zabraknie" oraz "W siną dal". Prywatnie przeszła przez piekło, tracąc powoli wszystkich bliskich.

Piosenkę "Gdy mi Ciebie zabraknie" znają chyba wszyscy, lecz niewielu ma świadomość, że Hanna Rek śpiewała także utwór "W siną dal", zanim piosenka stała się znana dzięki Bohdanowi Łazuce i Idze Cembrzyńskiej. O śmierci 83-letniej artystki poinformował m.in. ZASP, a jej znajomi z estrady żegnają ją we wzruszających słowach.

"(...) Szczególnie zapamiętałem spektakl, kiedy to wystąpiła ze swym mężem Bogusławem Wyrobkiem - legendą rock and rolla! To był niezapomniany koncert w Kabarecie. Publiczność oczarowana koncertem wymusiła na artystach wiele bisów. Dziś Hania dołączyła do Bogusia. [*] Odpoczywajcie w Pokoju. R.I.P." - napisał Filip Bobrowski, założyciel kabaretu Filip z Konopi.

Niestety, życie Hanny Rek pełne było zwrotów i traum. Urodziła się dwa lata przed wojną, więc dramat okupacji pamiętała aż za dobrze. Jej ojciec zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, rodzina nie wiedziała, gdzie znajduje się jego grób czy chociażby szczątki.

Hanna Rek chciała zostać lekarzem, ale po wojnie zdecydowała, że tak naprawdę kocha śpiewa. Zaangażowała się zatem w występy artystyczne, także kabaretowe. Występowała w legendarnym STS-ie, a jej twórczość rozkwitała także dzięki małżeństwu z Bogusławem Wyrobkiem, uznanym za prekursora rock'n'rolla w Polsce. W latach 70. i 80. mieszkali za granicą, głównie w Skandynawii, gdzie na świat przyszedł ich syn Maciek. Zawsze jednak chcieli wrócić do Polski.

Bogusław Wyrobek zmarł w 1997 roku. Hanna Rek postanowiła skupić się na pracy, by nie myśleć o bolesnej stracie. Pomógł jej w tym syn. Niestety, względne szczęście nie trwało zbyt długo - w 2014 roku Maciej Wyrobek zmarł na skutek pęknięcia tętniaka.

Hanna Rek-Wyrobek miała 83 lata.

Grób Anny German - Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.