Zgrzyt w serialu "Osiecka". Bakuła krytykuje wiek aktorki, która ją zagrała: Płytki serial

2021-01-27 10:25 mga
HANNA BAKUŁA
Autor: Tomasz Radzik HANNA BAKUŁA

Serial o Agnieszce Osieckiej (+60 l.) budzi mieszane uczucie. Wielu osobom produkcja, w której w słynną poetkę wcieliły się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska podoba się mimo niedociągnięć. Inni uważają, że serial zbyt mocno pokazuje Osiecką w negatywnym świetle, przedstawiając ją jako alkoholiczkę i nimfomankę przez co wydaje się, że powstało dzieło o alkoholiczce, która została poetką, niż o poetce, która była uzależniona od mocnych trunków. Są też tacy, którzy bojkotują serial bo powstał na zlecenie TVP. "Osiecką" śledzi m.in. malarka Hanna Bakuła (71 l.), której bardzo nie spodobał się wątek, w którym pojawiła się jej postać.

Krytyk filmowy Tomasz Raczek o serialu "Osiecka" napisał przez pryzmat Telewizji Polskiej, że to tak: "jakby dostać szarlotkę na zarzyganym talerzu". - To moja emocjonalna reakcja na poczucie przykrości, jakie miałem, oglądając ten serial w TVP. Po prostu odrzuciło mnie od ekranu. Miejsce, w którym serial jest prezentowany, czyli TVP, jest zaprzeczeniem wszystkiego, czym była twórczość Osieckiej - czytamy we wpisie Raczka na Facebooku. Produkcję o Agnieszce Osieckiej z tego powodu zbojkotowała jej przyjaciółka, piosenkarka Magda Umer (72 l.). Serialu nie ogląda także córka poetki, Agata Passent. Nawet podała zaskakujący powód.

Agata Passent nie ogląda serialu "Osiecka" o matce. Powód szokuje!

Tak wyglądają Cybulski i Czyżewska w serialu "Osiecka". Był też Fronczewski i Młynarski

"Osiecka" w miarę podoba się natomiast pisarce Sylwii Chutnik - A ja uważam, że serial o Agnieszce Osieckiej nie jest taki zły. Rozumiem, że to nie jest nowoczesna opowieść, ale nie musi taka być. Bałam się również nieznośnej maniery antykomunistycznej, ale mogło być gorzej (jak na producenta). Rola @elizarycembel bardzo dobra, no i wreszcie słucham liryki na ekranie - napisała piskarka, która niedawno przyznała się, że jest lesbijką.

Maryla Rodowicz obejrzała z nami serial "Osiecka". Komentuje swój biust i alkohol. TYLKO U NAS

Wielki coming out gwiazdy TVP. Sylwia Chutnik wyznała, że jest LESBIJKĄ!

Serial "Osiecka" to także zgrzyty. Niedawno Artur Barciś poinformował, że scena z jego udziałem została wycięta, a wnuczka Wojciecha Frykowskiego, słynna "Frytka" z "Big Brothera" nie szczędziła słów krytyki wobec twórców. Teraz do krytyków produkcji dołączyła Hanna Bakuła, malarka, która przyjaźniła się z Agnieszką Osiecką. Nie spodobał jej się dobór aktorki, która ją gra. Poszło o wiek Aleksandr Koniecznej (56 l.).

- To Ola Konieczna jako ja w serialu o Agnieszce Osieckiej. Między nami było 14 lat różnicy w filmie obie aktorki są sporo po czterdziestce co zmienia zasadę mojego bycia z Agnieszką kiedy się poznałyśmy ja miałam niecałe 30 lat a ona 44 tutaj z niewiadomych powodów jesteśmy rówieśniczkami a naprawdę sporo to zmienia - napisała na Instagramie. Potem skrytykowała serial odpisując na komentarze. - Zgadzam się zupełnie że jest stanowczo za płytko dobrze znam Agnieszkę i była zupełnie inna niż ją pokazują - dodała Bakuła.

Przypomnijmy, że Aleksandra Konieczna jest starsza od Magdaleny Popławskiej o 15 lat. 

Artur Barciś wycięty z serialu TVP! Grał słynnego komunistę

"Skandaliczna scena i kompromitacja twórców!". Wnuczka Frykowskiego ocenia wątek dziadka w serialu o Osieckiej

Agnieszka Osiecka. Groby kochanków i macochy wróżki. Niezapomniani
Najnowsze