Lider zespołu Sound'n'Grace o śmierci 7-letniej siostrzenicy. Teraz chce wybudować hospicjum

Kamil Mokrzycki z Sound'n'Grace
Autor: AKPA Wokalista w czasie udziału w "Tańcu z gwiazdami"

Kamil Mokrzycki, jeden z wokalistów zespołu Sound'n'Grace, którego było można śledzić m.in. w "Tańcu z gwiazdami", opowiedział o chorobie i odejściu swojej małej siostrzenicy, Kai. W "Dzień dobry TVN" opowiedział, że po jej śmierci zaangażował się w budowę Domu Aniołków, hospicjum dla chorych dzieci i rodzin.

7-letnia Kaja umarła rok temu. Dziewczynka odeszła mimo wielkiego wsparcia środowiska artystów. Pieniądze na jej leczenie zbierała Fundacja Nasze Dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka. Kaja zachorowała dokładnie w dniu swoich drugich urodzin. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór. - Tort stał w lodówce. Kaja w ciągu dnia poszła spać, co rzadko jej się zdarzało, i spała kilka godzin. Obudziła się i nie mogła stanąć na nóżki – wspomina Katarzyna Czerwińska, mama Kai i siostra Kamila. W brzuchu Kai był guz wielkości osiem na dziesięć centymetrów.

Kamil Mokrzycki bardzo przeżył przedwczesną śmierć swojej siostrzenicy

- Towarzysząc Kai w jej ostatnich dniach i godzinach odchodzenia doświadczyłem czegoś niesamowitego, tego elementu przejścia, pożegnania się. (...) To była bezwarunkowa miłość, której nigdy wcześniej miałem. Patrzyłem na to dzieciątko w agonii nasze ukochane i we mnie nie było negacji, strachu. Było mi gorąco od stóp do głów, bo ja ją kochałem jak nigdy nikogo w życiu. Byłem z niej dumny, że jest taka dzielna w żegnaniu się z nami – powiedział lider Sound'n'Grace w "Dzień dobry TVN". – Pamiętam, że to bardzo mnie zmieniało. Pożegnanie z Kają dało mi olbrzymią silę, ponieważ Kaja była omnibusem i to ona nas uczyła, jak się zachowywać, co robić. (...) To Kaja była pierwszą osobą, która podeszła do swojej mamy płacącej w ukryciu i zapytała: "Mamo, płaczesz, bo boisz się ,że umrę?". Wtedy zrozumieliśmy, że Kaja wie, co się dzieje, że tego nie da się przed nią ukryć – dodał. 

Hospicjum "Dom Aniołków"

Teraz Mokrzycki pomaga w budowie Domu Aniołków.  – My mogliśmy pożegnać się z Kają w najpiękniejszy sposób i chciałbym, aby inni też mieli taką możliwość. Wierzę, że domek to będzie miejsce, w którym inne rodziny będą mogły w taki sposób żegnać się ze swoimi dziećmi – wyznał wokalista.

Gwiazdor disco polo śpiewa znany przebój Sound'n'Grace. Fani w szoku [NAGRANIE]

Dom Aniołków powstanie w pobliżu Zaleszan, na styku trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. – Często ci ludzie muszą zostawiać gospodarstwa rolne i dojeżdżać ponad sto kilometrów do szpitala. Chodzi o to, by w tak trudnych momentach nie musieli zajmować się tak przyziemnymi sprawami – zaznaczył Kamil Mokrzycki.

Dzięki akcji "Zajedź raka" wyremontują korytarz hospicjum w Rzeszowie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze