Marta Kaczyńska UJAWNIA: MÓJ MĄŻ NIE JEST OJCEM mojej córki. PIOTR SMUNIEWSKI NIE jest OJCEM EWY!

2012-10-26 1:53 Sylwester Ruszkiewicz

Małżeństwo Marty Kaczyńskiej (32 l.) i Marcina Dubienieckiego (32 l.) wisi na włosku. Coraz częściej mówi się, że niedługo rozstaną się na dobre. Jeśli do tego dojdzie, będzie to już drugi rozwód córki zmarłego prezydenta. Pięć lat temu rozstała się z pierwszym mężem Piotrem Smuniewskim (34 l.). Jak poinformowała nas wczoraj sopocka prokuratura, Kaczyńska zaraz po rozwodzie ujawniła, że jej mąż nie jest ojcem ich córki Ewy, i wystąpiła do sądu o tzw. zaprzeczenie ojcostwa. Przedstawiła w tej sprawie wyniki badań DNA! Czy kolejny rozwód pokrzyżuje polityczne plany Marty, która coraz częściej udziela się publicznie i marzy ponoć o karierze europosłanki?

{% load polls_tags %}{% get_poll 5215 request.path %}

Koniec 2002 roku. W kościele św. Bernarda w Sopocie Marta Kaczyńska i Piotr Smuniewski mówią sobie sakramentalne "tak". Poznali się na studiach na Uniwersytecie Gdańskim. Piotr studiował prawo, Marta ekonomię. Ówczesny prezydent Warszawy i ojciec Marty Lech Kaczyński (†61 l.) nie był zachwycony ślubem jedynaczki. Wolał, aby najpierw skończyła studia, a potem wyjechała na zagraniczne stypendium. Stało się inaczej. W następnym roku na świat przychodzi córeczka Kaczyńskiej - Ewa.

Marta zaprzecza ojcostwu

Szybko się okazuje, że nie jest to małżeństwo idealne. Kłótnie, niesnaski, a w końcu rozwód. Marta spotyka się już wtedy z Marcinem Dubienieckim (32 l.). Rozwód przebiega szybko i już w 2007 roku córka prezydenta bierze ślub z młodym prawnikiem z Kwidzyna. Początkowo Smuniewski mimo rozstania z żoną często spotyka się z córką Ewą. Zabiera ją na weekendy, kupuje jej prezenty. W połowie 2007 roku zrywa jednak kontakty z Martą i jej córką. Teraz już wiadomo, że miał poważne powody. Marta ujawniła bowiem, że nie jest on ojcem Ewy. Wczoraj informacje na ten temat przekazała nam sopocka prokuratura.

- 29 czerwca 2007 roku w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie na podstawie wniosku Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej zarejestrowano postępowanie wyjaśniające o zaprzeczenie ojcostwa małoletniej Ewy Smuniewskiej. Stronami wyżej wymienionego postępowania byli Marta Kaczyńska-Dubieniecka oraz Piotr Smuniewski. W toku postępowania przesłuchano strony oraz świadka. 2 października 2007 roku skierowano do Sądu Rejonowego w Sopocie pozew o zaprzeczenie ojcostwa - informuje "Super Express" szefowa Prokuratury Rejonowej w Sopocie Barbara Skibicka.

DNA jako dowód

Dowodem na zaprzeczenie ojcostwa pierwszego męża Kaczyńskiej były badania DNA. - Wytoczenie powództwa uzasadnione było treścią prywatnej opinii sądowo-lekarskiej z analizy DNA stron złożoną przez wnioskodawczynię (Martę Kaczyńską - red.) oraz wyjaśnieniami złożonymi przez strony, jak również postępowaniem toczącym się w Sądzie Rejonowym w Sopocie z wniosku Piotra Smuniewskiego o ustalenie kontaktów z małoletnią Ewą Smuniewską - mówi "SE" prokurator Barbara Skibicka.

Sąd wydaje wyrok

Postępowanie o zaprzeczenie ojcostwa Ewy Smuniewskiej toczyło się w Sądzie Rejonowym w Sopocie w wydziale rodzinnym. W grudniu 2007 roku zapadł w tej sprawie wyrok. Co prawda sopoccy śledczy nie ujawniają jego treści, ale to właśnie po wyroku pierwszy mąż Marty Kaczyńskiej - Piotr Smuniewski - definitywnie uciął jakiekolwiek kontakty z Martą oraz jej córką Ewą...

- Badania DNA są kluczowe w sprawie o ustalenie ojcostwa. Zeznania stron są również ważne, ale dowód w postaci naukowego potwierdzenia, czy jest się ojcem, czy się nim nie jest, dla sądu jest ważniejszy - tłumaczy były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski (62 l.).

Rozwód złamie jej karierę?

Dzisiaj drugie małżeństwo Kaczyńskiej przechodzi kryzys. Znajomi prezydenckiej rodziny mówią, że rozwód jest tylko kwestią czasu. Taka sprawa z pewnością nie poprawi notowań Marty, która ostatnio coraz częściej wypowiada się na tematy polityczne. We wrześniu została wiceprezesem Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego. W PiS mówi się, że chce kandydować z ramienia tej partii do europarlamentu. Próbowaliśmy się skontaktować z Martą Kaczyńską, ale była nieuchwytna. Jej mąż Marcin Dubieniecki odmówił nam komentarza.

Najnowsze