Metodą "na policjanta" wyłudzają od gwiazd pieniądze. Jedna straciła 150 tys. Nazwiska z pierwszych stron gazet

2021-02-25 16:53 Magdalena Guss-Gasińska tumm
 Zawsze warto. Nie będzie 3 sezonu! Polsat szykuje nowy serial z gwiazdą hitu TVN
Autor: Polsat/ K. Pakiela Zawsze warto. Nie będzie 3 sezonu! Polsat szykuje nowy serial z gwiazdą hitu TVN

Złodzieje prześcigają się w pomysłach, a na ich celowniku znalazły się teraz gwiazdy z pierwszych stron gazet. Anna Lewandowska, Agnieszka Hyży czy Lara Gessler - wszystkie ostrzegają internautów przed oszustami. Na czym polega wyłudzenie? Kto dał się nabrać? Polska Agencja Prasowa donosi, że ofiarą bandytów padła gwiazda serialu "Zawsze warto". Przelała na konto cwaniaczków 150 tysięcy złotych!

O tym, że złodzieje działają metodą "na wnuczka" i "na policjanta" wiadomo nie od dziś. Teraz jednak bandyci ustawili na celowniku dużo poważniejszych graczy! Nie dość, że łaszą się na majątek dużo młodszych osób - do tej pory polowali na seniorów - to kręcą się w medialnym światku! 

ZOBACZ: Pogrzeb gwiazdy "M jak miłość" i symboliczne ognisko. Znamy szczegóły przykrej ceremonii

O próbach oszustwa poinformowało już kilka gwiazd, między innymi Anna Lewandowska, Lara Gessler i Agnieszka Hyży. Z tą ostatnią złodzieje kontaktowali się raptem dwa dni temu! 

"Próbowano mnie oszukać przez telefon. Pan się podał za policjanta, legitymował się, mówił, że jeśli mu nie wierzę mogę wcisnąć +gwiazdkę+, a później 112 i się połączę z policją (…) mówił, że jest z komendy przy Wilczej (w Warszawie), ja mu powiedziałam, że akurat jestem obok i mogę wpaść. Pan absolutnie się nie dawał przekonać, mówił, że to trzeba w tej chwili, bo mam telefon na podsłuchu, ludzie mnie obserwują i próbują mi się włamać na konto. Ja się nie dałam nabrać" – powiedziała Lara Gessler.

"Odebrałam dzisiaj telefon od oszustów próbujących wyłudzić dane i pieniądze. Podobna sytuacja dotknęła moich znajomych, dlatego proszę, bądźcie ostrożni. Nie podawajcie żadnych danych osobom podającym się za policję czy prokuraturę przez telefon" – przestrzegała żona słynnego piłkarza.

CZYTAJ: Piękna prezenterka i znany pogodynek odchodzą z TVN

"Byłam akurat na spotkaniu zawodowym, gdy na mój telefon zadzwonił ktoś z numeru zastrzeżonego. Odebrałam, bo często z takich numerów dzwonią dziennikarze. Mężczyzna, który się ze mną połączył, poinformował, że jest policjantem, ale nie podał żadnych konkretów. Pytał, czy są ze mną jakieś osoby, które mogą słyszeć tę rozmowę. Twierdził, że sprawa jest poufna, dlatego dzwoni z ukrytego numeru" - powiedziała PAP prezenterka Agnieszka Hyży. Gwiazda poprosiła rozmówcę o imię i nazwisko, które podał, uprzednio informując kobietę, że jest "bezczelna". To wzbudziło jej niepokój. Żona muzyka zaczęła nagrywać rozmowę.

Agnieszka Hyży zorientowała się, że to jakiś przekręt. Bandyci zaczęli ją więc obrażać: 

"To się dowiedziałam, że jestem pierd... celebrytką, i wielką damą, która nie chce współpracować"

Jak podaje Polska Agencja Prasowa jedna z gwiazd straciła aż 150 tysięcy złotych! Ofiarą padła także managerka gwiazd, a jedna z osób przelała na konto oszustów 15 tysięcy złotych.

„Oszust dzwoni, podaje się za policjanta. Mówi, że pieniądze na koncie osoby, z którą się kontaktuje, są zagrożone i w wyniku ataku hakerskiego mogą zostać skradzione. Ofiara jest instruowana, że ma przelać pieniądze na wskazany numer konta, a jako odbiorcę wpisać własne dane. Ma to być rodzaj depozytu, chroniący oszczędności przed złodziejami" - wyjaśnił jeden z kryminalnych w rozmowie z PAP. 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze