Nie ma szans, że zgadniecie, jakie Michał Szpak ma wykształcenie! Nie dostał się na studia muzyczne, powód jest zaskakujący

2021-03-07 16:45 wp
Michał Szpak
Autor: Akpa Michał Szpak

Michał Szpak (31 l.) 10 lat temu zadebiutował w telewizji w programie "X-Factor". Od tamtej pory jego życie bardzo się zmieniło. Wokalista pochodzący z Jasła zrobił wielką karierę. Jednak nie zawsze życie Szpaka było usłane różami. Najpierw problemy w szkole, a później problem ze studiami. Nie uwierzycie, jakie Michał Szpak ma wykształcenie! Nie dostał się na studia muzyczne, powód jest zaskakujący.

Michał Szpak 10 lat temu zadebiutował w show TVN "X-Factor". Zachwycił głosem jurorów i widzów programu. Przyciągał nie tylko wokalem, ale też wyglądem i charyzmą. Charakterystyczne stylizacje, pomalowane paznokcie czy buty na wysokich obcasach sprawiały, że z zaciekawieniem patrzyły na niego tłumy.

10 lat od debiutu Szpaka w "X-Factor"

Wokalista trafił do drużyny Kuby Wojewódzkiego, który doprowadził Michała Szpaka aż do samego finału. Niestety, nie wygrał, bo wyprzedził go uwielbiany przez widzów "X-Factor" Gienek Loska (+45 l.). Mimo to, mężczyzna nie poddał się i zrobił wielką karierę.

SPRAWDŹ: Tak wygląda i śpiewa 12-letnia wnuczka Cugowskiego! To wideo jest istnym hitem, musicie je zobaczyć

Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w Polsce. Zawdzięcza to nie tylko wokalowi, ale też oryginalnemu wizerunkowi scenicznemu. Choć teraz wygląd Michała Szpaka uchodzi za atut, kiedyś narobił mu lekkich problemów.

Michał Szpak - wykształcenie

Wykształcenie Michała Szpaka może zaskoczyć wielu. Wbrew pozorom, piosenkarz nie ma muzycznego wykształcenia. Chciał dostać się na Wydział Piosenkarski Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, poszedł na egzamin, jednak komisja odmówiła. Miał przekreślić go ubiór i makijaż, który zdaniem egzaminatorów, miał być zbyt szokujący.

ZOBACZ: Dominika Tajner zadała Wiśniewskiemu niewyobrażalnie intymne pytanie. Odpowiedź zszokuje wielu!

Wtedy, Michał Szpak zapisał się na inny kierunek studiów - psychologię na Uniwersytecie SWPS. Niektóre źródła twierdzą, że nie ukończył jej jednak, inne, że wytrwał na psychologii pięć lat. Jedno jest pewne, Michał Szpak zrobił wielką karierę i dziś w Polsce rozpoznaje go niemal każdy.

Warto wspomnieć, że wcześniej artysta uczęszczał do liceum w Zespole Szkół w Jaśle, po roku przeniósł się do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.

Kim jest Michał Szpak? Sukcesy

Zdobywca drugiego miejsca w programie "X-Factor", ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest zwycięzcą Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem "Oczy czarne" (2013). Szpak to też laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także nagrody w kategorii SuperArtysta i Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP. Szerszej publiczność mógł także zapaść w pamięć jako reprezentant Polski z utworem "Color of Your Life" w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (2016).

SPRAWDŹ: Pamiętacie Olę z "Na Wspólnej"? Będziecie w szoku, zmieniła się nie do poznania, spójrzcie na to ciało!

Michał Szpak - najlepsze występy
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze