Musiał pokazał dziadka. Jego słowa każdy powinien wziąć sobie do serca!

2020-03-31 10:23 MGa
Maciej Musiał
Autor: AKPA Maciej Musiał

Maciej Musiał (25 l.) często chwali się swoim dziadkiem, porucznikiem Marianem Markiewiczem (96 l.), weteranem II wojny światowej, żołnierzem okręgu Nowogródzkiego AK, który był tzw. "wyklętym". "Maryl" przez siedem lat siedział także w komunistycznym więzieniu. Młody aktor "Rodzinki.pl" jest z niego bardzo dumny.

- Największy kozak jakiego znam skończył wczoraj 96 lat „Kwarantanna? Po wojnie przesiedziałem w więzieniu siedem lat, z czego pięć lat w izolatce. Całkiem sam. Jakoś dałem rade.” ... ogarniemy to siedzenie w domach... A dziadka kocham. Bardzo - napisał Maciej Musiał na Instagramie, wrzucając także zdjęcia dziadka.

Aktor znany z "Rodzinki.pl" chodzi z dziadkiem na ważne uroczystości państwowe. Był z nim m.in. na pogrzebie majora "Łupaszki". Marian Markiewicz za swoją dzaiłalność patriotyczną, kilka lat temu został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. O swojej przyszłości dziadek Musiała mówił w serwisowi opole.onet.pl.

- Przeszedłem przez więzienie gestapowskie, NKWD-owskie i nikogo nie wydałem, żadnych nazwisk i śladów nie podałem. Wziąłem wszystko na siebie i godnie z tego wyszedłem. A w więzieniu zawsze czułem się wolny. Wrzucono mnie do celi, gdzie siedziała kobieta. Były tylko cztery ściany i ona. Była to łączniczka Łupaszki "Regina". Jedna "Inka"” była bohaterką i zachowała się, jak trzeba, a druga chciała ode mnie wszystko wyciągnąć - wyznał Markiewicz.

Musiał pokazał mamę. Fanka: Myślałam, że to nowa dziewczyna [ZDJĘCIA]

Wyświetl ten post na Instagramie.
Opowiedz mi o Niej Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)
Wyświetl ten post na Instagramie.
🎄💤 Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)
Polska aktorka wyskoczyła przez okno. Groby znanych polskich samobójców l (Nie)zapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze