Nie żyje aktor Czesław Stopka. Znasz go z dawnego hitu TVP2

2019-07-31 16:41
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
Autor: ARC

W Katowicach w wieku 82 lat zmarł Czesław Stopka, polski aktor teatralny i filmowy. Najbardziej znany jest z roli księdza w serialu "Święta wojna" z Krzysztofem Hanke i Joanną Bartel w rolach głównych.

Czesław Stopka na ekranie debiutował w 1961 roku rolą w spektaklu telewizji "Człowiek z budki suflera". Potem grał m.in. w "Operacji Himmler", "Blisko, coraz bliżej", "rodzinie Kanderów", "Bandzie Rudego Pająka", czy "Śmierci jak kromka chleba". Po raz ostatni wystąpił w serialu "Trzeci oficer" w 2008 roku.  Stopka przede wszystkim grywał na deskach teatrów, gdzie odtworzył 250 ról.  Pracował w Teatrze Miejskim w Jeleniej Górze, Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, Teatrze Dramatycznym w Szczecinie, w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, w Teatrze im. Horzycy w Toruniu, w Teatrze Polskim w Szczecinie, w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie i w Teatru Śląskiego w Katowicach. Na emeryturę przeszedł w 2006 roku.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE