Oscary 2021: Kiedy i gdzie odbędzie się ceremonia? Gdzie oglądać galę?

2021-04-22 10:48
Oscar
Autor: ROBYN BECK/AFP/EAST NEWS

Tegoroczne wręczenie Oscarów będzie wyjątkowe, na widzów czeka wiele niespodzianek. Organizatorzy robią też wszystko, żeby były przede wszystkim bezpieczne dla gwiazd. Sprawdź gdzie będzie można obejrzeć galę. Oscary 2021 gdzie i kiedy oglądać?

Oscary 2021: data wręczenia statuetek 

Koronawirus postawił cały świat na głowie. Musieliśmy zmienić wiele stałych punktów naszego życia. Tak było też z rozdaniem Oscarów, które zawsze odbywały się w lutym. W tym roku zostały przesunięte na 25 kwietnia. To jednak nie wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone.

Gdzie odbędzie się ceremonia? 

Gala ma być zorganizowana w dwóch lokalizacjach. Jedna z nich to świetnie nam znany Dolby Theatre w Los Angeles, w którym co roku odbywa się to wielkie wydarzenie, oraz na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles. Co prawda nie wiadomo jeszcze dokładnie co wymyślili producenci gali, ale z pewnością czeka nas niespodzianka.

W tym roku zmiany dotyczą również ilości osób na widowni. Będzie ich zaledwie 170, a wśród nich nominowani wraz z osobami towarzyszącymi. Wszystko po to, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Natomiast gwiazdy, które nie będą mogły osobiście pojawić się na ceremonii rozdania Oscarów, mają łączyć się satelitarnie z Paryża, czy Londynu.

ZOBACZ KONIECZNIE: Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała starszego brata! Kim jest tajemniczy przystojniak?

Na widzów czeka również niespodzianka w formie programu "Oscars: Into the Spotlight" puszczonego przed emisją ceremonii, po której nastąpi podsumowanie "Oscars: After Dark". Producenci zachęcają, żeby obejrzeć wszystko, bo dopiero wtedy będzie to tworzyć wyjątkową całość.

"Jesteśmy podekscytowani i przerażeni w równym stopniu. Ze względu na niezwykłą sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy, pojawiła się okazja skupienia się na filmach i ludziach, którzy je tworzą w nowy sposób. Mamy nadzieję, że stworzymy program, który naprawdę będzie jak filmy, które wszyscy kochamy" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu trójki producentów tego wydarzenia.

Kogoś zabraknie... 

Przypominamy też, że w tym roku nie będzie jednego prowadzącego. W tej roli zobaczymy kilka gwiazd, wśród nich: Angela Bassett, Halle Berry, Don Cheadle, Bryan Cranston, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Reese Witherspoon i Zendaya. Producenci zaznaczają, że od początku nie było mowy o zdalnej organizacji ceremonii i łączenia się przez Zooma. Zapewniają jednak, że zrobią wszystko, aby zachować wszystkie środki bezpieczeństwa.

Jak im to wyjdzie będziemy mogli się sami przekonać. Transmisja rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (25-26 kwietnia) o godzinie 2 czasu polskiego, a pokaże ją Canal +.

Grób Witolda Pyrkosza. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze