Szokujące zdjęcia Elżbiety Zapendowskiej! Jest w coraz gorszym stanie

2021-08-03 20:38
Co się stało z Elżbietą Zapendowską? Jest w coraz gorszym stanie
Autor: AKPA Co się stało z Elżbietą Zapendowską? Jest w coraz gorszym stanie

Elżbieta Zapendowska (74 l.) to jedna z najsłynniejszych polskich ekspertek od emisji głosu. Była wieloletnią jurorką "Idola" i "Must be the Music". Od kilku lat nie występuje w telewizji. Zajęła się swoją Szkołą Piosenki, trenuje m.in. młodzież. Wybrała się w tym celu do Opola, skąd dotarło do nas szokujące zdjęcie Elżbiety Zapendowskiej! Co się z nią stało? Jest w coraz gorszym stanie.

Elżbieta Zapendowska nie wygląda dobrze. Ekspertka od emisji głosu pojawiła się ostatnio w Opolu, by poprowadzić warsztaty. Spotkała się tam nie tylko z młodymi wokalistami, ale także z Narodową Orkiestrą Dętą w Lubinie: Za nami pierwszy dzień warsztatów "Konkursu dla wokalistów. Przeboje al'dęte" z Elżbietą Zapendowską i Narodową Orkiestrą Dętą w Lubinie. Dziś laureaci naszego konkursu pracują nad scenariuszem koncertu, który będzie towarzyszył "Kawiarenkom z gwiazdami" w trakcie tegorocznego festiwalu - czytamy na Facebooku Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

NIE PRZEGAP: Robert Makłowicz zapytany o alkohol. Szczera odpowiedź na temat wódki

Elżbieta Zapendowska zajmuje się muzyką od lat 70., wtedy właśnie zaczynała jako nauczycielka gry na fortepianie w szkole muzycznej. Od tamtej pory jej życie bardzo się zmieniło. Wciąż zajmuje się muzyką, jednak zyskała wielką sławę. Była jurorką takich programów jak "Idol", "Must Be The Music" i "Jak oni śpiewają". Na koncie ma także lekcje udzielane gwiazdom. Jej podopiecznymi były m.in. Doda, Edyta Górniak czy Michał Bajor. Jest bardzo cenioną specjalistką. Niestety, Elżbieta Zapendowska podupadła ostatnio na zdrowiu. Najnowsze zdjęcia z warsztatów w Opolu mogą być szokiem dla wielu. Co się stało z Elżbietą Zapendowską?! Jest w coraz gorszym stanie.

SPRAWDŹ: Gessler pisze, że jest kuchareczką naszej mistrzyni! Powalające zdjęcie ze schabowym

Elżbieta Zapendowska nie widzi na jedno oko

Mimo, że słuch Zapendowskiej jest perfekcyjny, gwiazda ma problemy ze wzrokiem. Oprócz tego, że cierpi na krótkowzroczność, choruje na zaćmę i jaskrę. Zapendowska straciła też wzrok w prawym oku, o czym opowiedziała "Faktowi": Mam swój wiek, mam ślepotę zaawansowaną, więc nie było by mi tak łatwo w czymś takim uczestniczyć, nawet gdybym dostała taką propozycję. Wiek robi swoje i trzeba adekwatnie do swojego wieku liczyć swoje zamiary i swoje życie układać. Rok temu Elżbieta Zapendowska wyznała też, że postanowiła zaszyć się na wsi: Przeprowadziłam się na wieś i pracuje z grupą dorosłych ludzi w Serocku w domu kultury. To mi sprawia ogromną radość. Tu najmłodszy uczestnik ma 16 lat, a najstarsza dziewczyna jest po 50. Mam dwie studentki i jednego młodszego chłopaka, a reszta to dorośli, dojrzali ludzie - mówiła ekspertka od emisji głosu.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Wiśniewski bez włosów! Fani rozpaczają na widok łysego lidera Ich Troje

Zapendowska podupada na zdrowiu: "Tracę wzrok"

Niestety, z roku na rok jest z nią coraz gorzej. W marcu Zapendowska zdradziła Plejadzie, że z jej wzrokiem nie jest najlepiej: Nie widzę na jedno oko i pogodziłam się z tym. Nie histeryzuję. Przyzwyczaiłam się do faktu, że tracę wzrok. Ostatnio odwiedziłam poleconą lekarkę i usłyszałam od niej: "Gdyby przydarzyło się to pani jakieś 20 lat temu, operowalibyśmy. Teraz już nie" - wyznała. Dodała też, że ma to ogromny wpływ na jej pracę: Gdy traci się wzrok, wszystko jest trudne. Zwłaszcza gdy się pracuje, a ja nadal pracuję. To, że nie widzę twarzy osób, które śpiewają, jest dla mnie potwornym problemem, bo nie widzę emocji, mogę je tylko usłyszeć.

Elżbieta Zapendowska nie poddała się i mimo wszystko wciąż pracuje. Niestety, na najnowszych zdjęciach z Opola widać, że podupadła na siłach. Nie wygląda już tak świetnie, jak kilka lat temu. Zdjęcia niżej.

NIE PRZEGAP: Mąż aktorki "Barw szczęścia" pomaga jej karmić piersią. Padniecie na ten widok

Elżbieta Zapendowska podczas warsztatów
Autor: Facebook Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Elżbieta Zapendowska podczas warsztatów
Elżbieta Zapendowska podczas warsztatów
Autor: Facebook Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Elżbieta Zapendowska podczas warsztatów
Fenomenalny Michał Meyer jako David Bowie w 7 odc. TTBZ!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE