Władysław Kowalski. Romanse i syn gej. Tak wygląda grób aktora [WIDEO]

2020-10-29 5:50 mga
Znany aktor Władysław Kowalski wyznaje: Mój syn jest gejem
Autor: materiały promocyjne

Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie ukończył w 1959 roku i skupiał się głównie na grze w stołecznym Teatrze Ateneum. W produkcjach filmowych pojawiał się sporadycznie, aż do wielkiego sukcesu, jaki przyniosła mu rola Jerzego w serialu "Kolumbowie" na motywach powieści Romana Bratnego (+96 l.). Potem Wacław Kowalski (+81 l.) zwany Kajtkiem, zagrał w takich filmach i serialach jak: "Medium", "Podróże Pana Kleksa", "Panny i wdowy", "Deborah", "Sposób na Alcybiadesa", "Pan Tadeusz", "Katyń", czy "Na Współnej". W 2015 roku wystąpił w swoim ostatnim filmie "Body/Ciało". Niedługo później przestał także pojawiać się na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Związki z kobietami

Pierwszą żoną aktora była Elżbieta Kępińska (83 l.). Para zagrała wspólnie w filmie "Droga na Zachód" w 1961 roku. Po rozwodzie, aktorka związała się z premierem PRL Mieczysławem F. Rakowskim (+81 l.). W środowisku plotkowano z kolei, że gwiazdor "Kolumbów" zauroczył się w Kalinie Jędrusik (61 l.). Władysław Kowalski kilka lat później także ułożył sobie życie na nowo. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie tragedia aktorki, z którą wcześniej romansował. Monika Sołubianką (71 l.), gwiazda komedii "Nie ma róży bez ognia", w 1978 roku została wdową. Straciła drugiego męża, pilota rajdowego Marka Muszyńskiego (+44 l.), który zginął w trakcie Rajdu Dolnośląskiego. Samochód prowadził wówczas Jerzy Landsberg (+38 l.), który niespełna rok później poniósł śmierć w wyniku obrażeń doznanych podczas Rajdu Stomil. Wtedy zginął także jego drugi pilot - Janusz Szajng. Sołubianka została sama z maleńkim synkiem, Maćkiem (43 l.). Na szczęście w jej życiu ponownie pojawił się Kowalski. - Zaintrygowała mnie urodą, była piękna, zresztą nadal jest. Miała w sobie jakąś tajemnicę, coś, czego człowiek był ciekaw - wyznał aktor po latach.

Syn gej

Władysław Kowalski i Monika Sołubianka wkrótce potem pobrali się i doczekali syna Kuby (39 l.). Aktorowi szczęście rodzinne jednak nie wystarczało. Na początku lat 90. zdradził żonę z młodszą o 32 lata, reżyser Agnieszką Glińską (52 l.). Ich romans trwający kilka lat zakończył się dopiero, gdy u boku kobiety pojawił się dużo młodszy kochanek, aktor Łukasz Garlicki (43 l.). Kowalski mocno to przeżył i wrócił do żony. Po latach znowu zrobiło się głośno o "Kajtku" za sprawą syna Jakuba, znanego reżysera teatralnego. W mediach pojawiła się informacja, że aktor jest ojcem homoseksualisty. W 2013 roku, Kowalski pojawił się z synem na specjalnych plakatach Kampanii Przeciw Homofobii pt. "Rodzice, odważcie się mówić". Na billboardach można było zobaczyć podpis: "Władysław, ojciec geja – Syn nauczył mnie, jak ważne jest być sobą".

Ostatnie pożegnanie

Lubiany aktor zmarł niespodziewanie pod koniec października 2017 roku. Jego pogrzeb odbył się na Wojskowych Powązkach i był bardzo skromny. W ostatniej drodze oprócz rodziny i przyjaciół towarzyszyli mu m.in. Daniel Olbrychski (75 l.), Agata Buzek (44 l.) i Jacek Braciak (52 l.). - Nigdy nie zabiegał o uznanie, o popularność. Był wielką indywidualnością, ale nie taką, która chce przyćmić innych i rozbija pracę zespołu. Był skupiony na swojej pracy, którą traktował niezwykle poważnie - wspominał go nad urną Jan Englert (77 l.), przyjaciel z serialu "Kolumbowie".

Tak wygląda grób Władysława Kowalskiego. Aktor nie wstydził się, że ma syna geja. Niezapomniani
Najnowsze