Znany gej, aktor "M jak miłość", gra Tomasza Komendę [WIDEO]

2020-03-06 14:18 MGa
Piotr Trojan jako Tomasz Komenda
Autor: Fot. Robert Pałka Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Piotr Trojan (33 l.) wcieli się w postać Tomasza Komendy (43 l.) w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", który jest debiutem Jana Holoubka, syna Gustawa Holoubka i Magdaleny Zawadzkiej.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na nurtujące do dziś pytania. Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Główną rolę w filmie zagra Piotr Trojan, aktor znany z "M jak miłość", "Pułapki" i "Znaków", który w 2015 roku dokonał coming outu i przyznał się do homoseksualizmu.  W filmie wystąpią także: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. 

Zdjęcia do "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" były kręcone we Wrocławiu, Warszawie oraz Wałbrzychu i Zabrzu. 

- Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi - powiedział Tomasz Komenda.

 - Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło? Z kolei finał to wielkie wzruszenie, niezmienne przy każdej kolejnej wersji tekstu. Jestem przekonany, że widzowie podzielą te emocje - dodał Piotr Trojan, odtwórca roli Tomasza Komendy

Premiera filmu o Tomaszu Komendzie zapowiadana jest na 18 września 2020 roku.