Szymon Hołownia nowym marszałkiem Sejmu

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Boki zrywać

Ale numer w Sejmie! Szymon Hołownia dostał niebywały „prezent” od posła Konfederacji

2024-02-22 15:51

Posiedzenia Sejmu nowej kadencji cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Nic dziwnego! Zdarza się, że dochodzi tam do wydarzeń, jakich nikt by sobie nie wyobrażał. Tak się stało między innymi podczas posiedzenia 22 lutego, kiedy nagle poseł Konfederacji Konrad Berkowicz wręczył marszałkowi Szymonowi Hołowni nietypowy „prezent”.

Posiedzenia Sejmu potrafią zaskoczyć. Choć to miejsce dyskusji na najważniejsze dla Polaków tematy, nie brakuje jednak zaskakujących zwrotów akcji. Jednym z nich było zachowanie posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który 13 grudnia 2023 roku nagle ugasił gaśnicą świece chanukowe, które zapalono w sejmowym korytarzu. Tym razem znów wydarzyło się coś zaskakującego.

Gdy obrady prowadził Szymon Hołownia, na mównicę wszedł poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. W swojej wypowiedzi zwrócił się do obecnego na sali plenarnej premiera Donalda Tuska.

- Po ponad 70 dniach pańskich rządów spełnił pan ze 100 obiecanych konkretów na pierwsze 100 dni tylko 6. Co gorsze, z odpowiedzi na nasze pytanie o kwotę wolną od podatku jasno wynika, że nie zamierza pan w najbliższym czasie spełnić tego ważnego konkretu – mówił.

Polityk zwróci uwagę, że już jakiś czas temu Konfederacja złożyła podobny wniosek, ten jednak od trzech miesięcy ma się znajdować w sejmowej zamrażarce. Przy okazji postanowił zażartować.

- A jak mimo wszystko nie uda się poddać pod głosowanie, to proszę przy okazji mi zamrozić uszka z grzybami – powiedział Konrad Berkowicz, wręczając marszałkowi torbę z produktem. – W trakcie rozmrażania będą akurat na przyszłe święta Bożego Narodzenia – dodał.

Takiego „prezentu” chyba nikt się nie spodziewał. Mimo to marszałek Sejmu zachował rezon i z dystansem podszedł do całej sytuacji.

- Położę je na pewno obok ustawy Konfederacji, tylko kłopot będzie wtedy taki, że się szybko rozmrożą więc nie wiem, czy nie szkoda panu tych uszek. Przyjmuję je z wdzięcznością i zobowiązuję się zaprosić Konwent Seniorów na wyserwowane uszka na naszym następnym spotkaniu. Jeżeli miałby pan inne pomysły co do cateringu, serdecznie zapraszam, chętnie przyjmiemy czym chata bogata – stwierdził Szymon Hołownia.

- Ja rozumiem, że pan w to wierzy, co pan teraz mówi, bo ja jestem posłem piąty rok, pan trzeci miesiąc. Zresztą dużo się pan musi nauczyć – odpowiedział poseł Konfederacji i opuścił mównicę.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Szymon Hołownia:

Sonda
Oglądasz posiedzenia Sejmu na żywo?
Donald Tusk - Konferencja 22.02

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki