Leszek Miller

i

Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Leszek Miller

Akt wandalizmu

Burmistrz złapał aktywistę niszczącego zabytek. Leszek Miller wprost: Klimatyczny barbarzyńca

2023-03-21 13:06

Kilka dni temu aktywiści zabazgrali farbą średniowieczny ratusz we Florencji. Wszystko się działo na oczach Dario Nardella, burmistrza stolicy Toskanii, który jak tylko zobaczył, że niszczona jest fasada XIV-wiecznego Palazzo Vecchio, interweniował razem ze strażą miejską. Akt wandalizmu skomentował m.in. Leszek Miller.

Włodarz miasta wybrał się na Piazza della Signoria, gdzie był filmowany, pokazując piękno stolicy Toskanii. Nagle, za jego plecami rozegrały się sceny, które zbulwersowały nie tylko miłośników podróżowania po Włoszech. Jeden z aktywistów oblał czerwoną farbą mury zabytkowego ratusza. - Klimatyczny barbarzyńca niszczący farbą Palazzo Vecchio, stary ratusz Florencji zbudowany w 1299 roku - napisał były premier Leszek Miller na Twitterze, umieszczając zdjęcia zatrzymania aktywisty przez burmistrza Florencji. 

Służby w związku ze sprawą wandalizmu zatrzymały dwie osoby z ruchu klimatycznego Last Generation. - To barbarzyńcy. Tak się nie protestuje - powiedział Nardella, który osobiście zaangażował się w prace porządkowe i z rusztowania pomagał zmywać farbę z elewacji ratusza.

Przypomnijmy, że niedawno aktywiści klimatyczni oblali zupą pomidorową także słynny obraz "Słoneczniki" Van Gogha, czy też dzieło Claude' a Moneta w Muzeum Barberini w Poczdamie.

Express Biedrzyckiej - Leszek MILLER
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają