Padniesz, jak to zobaczysz

Pamiętacie Annę Grodzką? Dziś ma 69 lat i wygląda jak typowa polska babcia [Zdjęcia]

2023-03-16 13:27

Anna Grodzka była niegdyś jedną z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie politycznej. Zasłynęła jako pierwsza osoba transpłciowa, która zdobyła mandat poselski w naszym kraju. Co robi teraz? Już dawno temu zniknęła z polityki, a media milczą na jej temat… Dziś (16 marca) Anna Grodzka kończy 69 lat. Na ostatnich publicznych zdjęciach wygląda jak typowa polska babcia. Zobacz w naszej galerii, jak zmieniła się Anna Grodzka.

Anna Grodzka wystartowała w wyborach do Sejmu w 2011 roku, a w trakcie swojej kadencji była między innymi członkinią sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka i wiceprzewodniczącą Parlamentarnej Grupy Kobiet. Była także aktywna w fundacji Trans-Fuzja, która wspierała osoby transpłciowe. W 2015 i 2019 roku bezskutecznie starała się o reelekcję. Przystąpiła do Polskiej Partii Socjalistycznej, jednak po krytyce działań Wojciecha Koniecznego, przewodniczącego ugrupowania, postanowiła wystąpić z partii i zakończyła polityczną karierę.

Co dziś robi Anna Grodzka?

Anna Grodzka zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Okazało się, ze cierpi na zwężenie kanału kręgowego. Konieczna była operacja, a w zbieraniu funduszy pomagał jej obecny współprzewodniczący Lewicy Robert Biedroń. Mimo to była posłanka musi poruszać z pomocą laski. Obecnie przebywa na emeryturze i zajmuje się swoim hobby.

- W tej chwili realizuję swoje hobby i cieszę się tym, co robię. Być może w przyszłości hobby zamienię w zawód. To muzyka. Komponuję muzykę, którą można określić muzyką filmową, może bardziej się uczę kompozycji, studiuję teorię muzyki, także i praktyczne działania. Założyłam własne studio, mam takie małe studio i czuję się tu świetnie, razem z dźwiękami, jestem szczęśliwa – mówiła w rozmowie z portalem Liberte.

Jak widać, mimo problemów Anna Grodzka stara się cieszyć z życia i korzystać z wolnego czasu na emeryturze! W naszej galerii poniżej możecie zobaczyć, jak zmieniała się była posłanka. Dziś 69-letnia była posłanka wygląda jak typowa polska babcia. I dobrze!

Sonda
Lubiłeś/-aś Annę Grodzką?
Express Biedrzyckiej - Jacek ROSTOWSKI
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają