Wybory samorządowe 2024

Córka szykuje ojca na wybory! Gimnastyczka robi szpagaty, bo jest mistrzynią [ZDJĘCIA]

2024-02-22 5:16

Poseł Rafał Komarewicz (53 l.) z Polski 2050 chce zostać prezydentem Krakowa. Doskonale wie, że rządząc miastem trzeba być w dobrej formie. Dlatego ruszył z ćwiczeniami! Przyłapaliśmy go w okolicach Kopca Kościuszki w Lasku Wolskim. Nie był sam!

Podczas treningu towarzyszyła mu urocza blondynka. Kim jest? Jak się dowiedzieliśmy, to jego córka Emilia, która jest specjalistą w gimnastyce. Trening z córą to nie lada wyzwanie dla polityka, bo 18–latka jest utytułowaną gimnastyczką, reprezentantką Kadry Narodowej Polski w gimnastyce artystycznej, wielokrotną medalistką Pucharów Polski Juniorek i Seniorek a nawet Mistrzynią Polski Juniorek z 2019 roku! – Formą córce nawet nie próbuję dorównać, ale trochę ruchu podczas kampanii tylko mi wyjdzie na zdrowie – mówi nam Komarewicz, który pod okiem córki uprawia jogging i gimnastykę: skłony, rozciągnie, wymachy nóg. Wszystkie te ćwiczenia przydadzą mu się, jeśli zostanie prezydentem Krakowa, bo piastując taką funkcję trzeba mieć nerwy ze stali i zdrowie! Dlatego nic dziwnego, że polityk już ćwiczy formę. 

O fotel włodarza Krakowa, oprócz Rafała Komarewicza, powalczą m.in Łukasz Gibała (47 l.) (niezależny) i Aleksander Miszalski (44 l.) (kandydat KO). Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie ponieważ Jacek Majchrowski (7 l.), obecny prezydent, oddaje władzę po 22 latach urzędowania. 

Kim jest Rafał Komarewicz? Co o nim wiemy?

Rafał Komarewiczurodził się w 1971 roku w Ełku, a z wykształcenia jest lekarzem stomatologiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma za sobą doświadczenie samorządowe, ponieważ w 2010 r. kandydował z ramienia prezydenta Majchrowskiego do Rady Miasta, urząd objął jednak dopiero w 2012 r. w miejsce Władysława Kosiniaka-Kamysza. W 2022 roku zastąpił Dominika Jaśkowca na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta Kraków. W wyborach parlamentarnych 2023 był liderem połączonej listy PSL i Polski 2050, czyli Trzeciej Drogi i uzyskał mandat poselski z wynikiem 44 808 głosów. 

Express Biedrzyckiej - prof. Tomasz Słomka
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki