Agata Duda

i

Autor: AKPA Agata Duda

Zauważyliście, jak pierwsza dama to robi?

Agata Duda rozgryziona przez ekspertkę od mowy ciała! Uwagę zwracają dłonie

2022-11-10 10:14

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda często towarzyszy swojemu mężowi, prezydentowi Andrzejowi Dudzie, podczas najważniejszych uroczystości. To właśnie wtedy, gdy przemawia na żywo, można zauważyć szczegóły, które pozwalają dowiedzieć się o niej więcej. Ekspertka od mowy ciała Daria Domaradzka-Guzik przyjrzała się jej gestom. Specjalnie dla nas specjalistka przejrzała pierwszą damę.

Agata Duda przejrzana przez specjalistkę! Wszystko jasne

Agata Duda często angażuje się w działalność charytatywną czy spotkania z Polakami, ale nie tylko. Najczęściej można ją zobaczyć u boku męża, prezydenta Andrzeja Dudy, podczas wszelkich uroczystości. Jak zaznacza ekspertka od mowy ciała Daria Domaradzka-Guzik, właśnie podczas wystąpień na żywo można najwięcej zauważyć. Małe gesty, mimika, a nawet ton głosu może wiele powiedzieć o człowieku bez jego wiedzy. Ekspertka dobrze wie, na co trzeba zwracać uwagę. Przeanalizowała kilka nagrań z przemowami Agaty Kornhauser-Dudy i szybko ją rozgryzła! - Podczas obserwacji wystąpień pani Agaty Dudy można zauważyć dość sporą elokwencję, ładnie dobierane słowa, ciekawą modulację głosu i świadome stosowanie pauz, które bardzo często stosowane są, by sprawnie budować atencję odbiorcy – oceniła dla nas. To świetnie koresponduje z wyuczonym zawodem pierwszej damy, która wcześniej przez wiele lat była nauczycielką w liceum. Nic dziwnego, że wie, jak swoim głosem przyciągnąć uwagę słuchaczy! Ale to nie wszystko.

Ekspertka od mowy ciała o dłoniach pierwszej damy. Przeanalizowała gesty

Uwagę zwracają dłonie pierwszej damy. - Często ma niemal nieruchomo spięte dłonie, czasem skubanie palców oraz sporą nadekspresję mimiczną: można odnieść wrażenie, że ciało wysyła sygnał: kłopot. Tak się często dzieje, gdy znajdujemy się w sytuacji niekomfortowej lub w stanie wysokich emocji (np. obawa, zdenerwowanie, stres) – stwierdziła Daria Domaradzka-Guzik. Ponadto ekspertka zauważyła pochylenie ramion do przodu, co sugeruje wycofanie. Jak widać, choć żona Andrzeja Dudy doskonale wie, jak się wysławiać, ale nie czuje się zbyt dobrze przed dużą publiką.

Sonda
Zwracasz uwagę na mowę ciała swojego rozmówcy?
Andrzej Duda z żoną w kościele w Juracie