TEGO NIKT NIE WIEDZIAŁ

Anna Komorowska ma wiele wspólnego z Agatą Dudą. Obie były nauczycielkami

2022-10-14 4:13

W piątek 14 października, obchodzony jest Dzień Nauczyciela. To doskonała okazja, by przypomnieć, że obecna pierwsza dama pracowała w szkole. Agata Duda zanim została prezydentowa uczyła języka niemieckiego. Co ciekawe, jedna z poprzednich pierwszych dam, Anna Komorowska, także była nauczycielką. Mało kto, o tym wiedział.

Agata Duda była nauczycielką. Co ciekawe, jej poprzedniczka także!

O tym, że Agata Duda jest z wykształcenia germanistką i zanim jej mąż Andrzej Duda został w 2015 roku prezydentem, od 1998 roku pracowała w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie, wie chyba każdy. Uczniowie ją chwalili, bo słynęła z tego, że jest bardzo dobrą nauczycielką, miała dużą wiedzę i potrafiła przygotować uczniów do matury. Jej doświadczenie cenili sobie też inni nauczyciele, którzy z nią pracowali. Zresztą, już nawet jako pierwsza dama, Agata Duda prowadziła zajęcia w jednej z warszawskich szkół. Praca z młodzieżą była tym, co Duda bardzo sobie ceni, więc jako prezydentowa bardzo często spotyka się z uczniami, bo potrafi znaleźć z nimi wspólny język. Mało kto jednak wie, że także Anna Komorowska w młodości była nauczycielką! O tym się nie mówiło, a jeśli nawet, to to niewiele osób poznało tę informację.

Anna Komorowska uczyła łaciny! Nieznana historia byłej pierwszej damy

Tymczasem sama Komorowska na łamach książki "Pierwsze damy III RP" przypomniała o swoje pracy. Okazuje się, że Komorowska jeszcze jako młoda dziewczyna, uczyła w liceum łaciny, jednak, gdy wyszła za mąż i pojawiły się dzieci, zrezygnowała z pracy zawodowej: - Nie żałowałam. Pracowałam, ucząc w szkole, jeszcze jako studentka. Potem miałam umowę terminową, która skończyła się w sierpniu 1979 roku, a we wrześniu urodziłam najstarszą córkę. W tej sytuacji szkoła ze mnie zrezygnowała - opowiadała żona byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego we wspomnianej książce. Jak komentowała, gdy zaczęły pojawiać się kolejne dzieci, zdecydowała zająć się bardziej rodziną: - Następnie przychodziły na świat kolejne dzieci. Uznałam, że bardziej jestem potrzebna w domu jako mama niż w szkole jako nauczycielka. Przy tak licznej rodzinie na brak pracy nie narzekałam. Czasami dodatkowo udzielałam korepetycji z łaciny - wspominała w rozmowie na łamach książki Anna Komorowska.  

Sonda
Z którą pierwszą damą wolałbyś mieć lekcje?
Politycy od kuchni - Bronisław Komorowski 2022

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki