Jolanta Kwaśniewska

i

Autor: creative commons

Co się stało?

Gorzkie wyznanie Jolanty Kwaśniewskiej. Ma wielki żal do Kościoła

2023-09-14 13:21

Była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska do dziś cieszy się wielka sympatią wielu Polaków, mimo że od lat nie sprawuje już swojej funkcji. Mało kto mógłby się spodziewać, że ma aż tak negatywne doświadczenia związane z Kościołem. Szczerze opowiedziała, jak się czuje.

Jolanta Kwaśniewska, jak i jej mąż Aleksander Kwaśniewski, nigdy nie wstydzili się mówić o swojej wierze, do której są bardzo przywiązani. Jak pierwsza para RP mieli też okazję spotkać się z papieżem Janem Pawłem II, co dla byłej pierwszej damy było wyjątkowym przeżyciem. Zwróciła także uwagę na wpływ papieża na Polskę w tamtym czasie.

- Ta wiara była dla mnie ważna ze względu na osobę Jana Pawła II, który był przez lata autorytetem. W Polsce odegrał ogromną rolę, jeśli chodzi o naszą tożsamość, powrót Polski do rodziny państw europejskich. Ani ja, ani mój mąż tego nie zapomnimy – mówiła w rozmowie z Magdą Mołek w programie „W moim stylu”.

Choć wiara nadal jest bardzo ważna dla Jolanty Kwaśniewska, ta otwarcie mówi, że ma negatywny stosunek do instytucji Kościoła. W rozmowie z dziennikarką wyznała, że ma żal do całej instytucji, a liczba afer zamiatanych pod dywan jest dla niej niewiarygodna. Była pierwsza dama nie zgadza się też z Kościołem w kwestii aborcji.

- Z wiarą jest teraz kiepsko. Kościół zawiódł mnie tak bardzo, że do rozmowy z Najwyższym nie potrzebuję żadnych pośredników – stwierdziła.

Jolanta Kwaśniewska zaznaczyła, że czasem pojawia się w świątyniach, zwłaszcza gdy przebywa za granicą, ale nie przystępuje do spowiedzi.

Quiz o Jolancie Kwaśniewskiej. Jak dobrze znasz byłą pierwszą damę?

Pytanie 1 z 15
Ile dzieci ma Jolanta Kwaśniewska?
Jolanta Kwaśniewska na starych zdjęciach
KORWIN - MIKKE: WOJSKO TEŻ DA SIĘ SPRYWATYZOWAĆ