Szymon Hołownia

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

ZDZIWIENIE!

Jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia? Przeżyliśmy szok! Polityk zupełnie się tym nie chwali

2023-05-02 18:15

Szymon Hołownia zaskoczył, gdy zdecydował się na wejście do wielkiej polityki. Hołownia startował w wyborach prezydenckich 2020, zajął trzecie miejsce w pierwszej turze. Idąc za ciosem, postanowił założyć ugrupowanie Polska 2050. Jeszcze kilka lat temu był znany jako publicysta i prowadzący znanego programu rozrywkowego. Wiele osób może nawet nie wiedzieć, jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia. My przeżyliśmy prawdziwy szok.

Jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia? Totalny szok

Szymon Hołownia na kilka miesięcy przed wyborami podjął konkretną współpracę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Szef PSL i lider Polski 2050  na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi 2023 podpisali umowę koalicyjną, chcą być "trzecią drogą" dla wyborców. O Szymonie Hołowni znów jest głośno, dlatego warto przypomnieć jego sylwetkę oraz to, jakie ma wykształcenie, szczególnie teraz, gdy za chwilę startują matury.

Szymon Hołownia pochodzi z Białegostoku, tam ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Po szkole średniej studiował w SWPS w Warszawie, ale studiów nie ukończył. To oznacza, że Szymon Hołownia ma wykształcenie średnie, co też można przeczytać w oficjalnych danych na PKW. Co prawda Szymon Hołownia studiował przez 5 lat, ale jednak dyplomu nie posiada. Dwukrotnie też chciał się kształcić na zakonnika. Jak widać, to, że nie ukończył studiów dziennikarskich nie przeszkodziło mu, by przez lata pracować jako dziennikarz. 

Kim jest Szymon Hołownia? 

Szymon Hołownia przez wiele lat był znany jako prowadzący show Mam Talent, gdzie towarzyszył mu Marcin Prokop. Panowie się przyjaźnili do tego stopnia, że Prokop był świadkiem na ślubie Hołowni. To w tym programie Hołownia dopingował uczestników przed występami. Dał się poznać także jako założyciel fundacji charytatywnych. Był też znany z tego, że jest publicystą i pisze książki. Swoje teksty publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej” czy „Newsweeku”, pracował w programie religia.tv. Można więc podejrzewać, że z wykształcenia jest dziennikarzem.

Express Biedrzyckiej - Donald Tusk