Tomasz Terlikowski

i

Autor: Wojciech Artyniew/Super Express Tomasz Terlikowski

Tego jeszcze nie mówił

Koszmar Tomasza Terlikowskiego! Przez niego ludzie wychodzili z Kościoła. Poruszające wyznanie

2023-04-14 10:08

Niezwykłe wyznanie Tomasza Terlikowskiego. Znany publicysta mówił w „Wieczornym Expressie”, że w wielu kwestiach głęboko się mylił i używał zbyt twardego języka, co doprowadzało nawet to tragicznych konsekwencji: – To bardzo dotyka, to oczywiście ból – mówił w wyjątkowym wywiadzie Terlikowski.

Spowiedź Terlikowskiego. Mówi o bólu

Tomasz Terlikowski to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Przed latyt Terlikowski zasłynął z ostrego języka, z krytyki osób LGBT. Wystarczy przypomnieć, że posłankę Annę Grodzką, która przeszła operację zmiany płci, nazywał ciągle mężczyzną i w konsekwencji przegrał sądowy proces w tej sprawie. W innej kontrowersyjnej wypowiedzi, homoseksualne relacje przyrównywał do zoofilii. Z czasem jednak katolicki publicysta mocno się jednak zmienił, złagodniał, a w bardzo osobistym, intymnym wręcz wywiadzie dla „Wieczornego Expressu” mówi, że używa teraz innego języka, żeby już nie ranić ludzi.

Wydawało mi się, że twardy język cokolwiek zmienia, nic nie zmienia. Wydawało mi się, że można twardym językiem głosić ewangelię miłości, a nie można tego robić – mówi Terlikowski i dodaje, że w niektórych kwestiach ewidentnie się mylił, co prowadziło, z perspektywy tak gorliwego katolika, do dramatycznych wręcz konsekwencji – Niektóre osoby moje zachowanie mogło odrzucać. Słyszałem też od ludzi, prosto w oczy, że przez takich jak ja, odchodzili z Kościoła. To bardzo głęboko dotyka, to jest oczywiście ból – wyznaje filozof.

Gość „Wieczornego Expressu” dodaje jednak, że wiara pozwala zrozumieć także swoje własne niedociągnięcia i błędy - Chrystus nie zaprasza do siebie idealnych, tych którzy się nigdy nie mylili. Z jednej strony zaprasza tych, którzy upadali, z tych drugiej właśnie tych, którzy są faryzeuszami. Taki był przecież święty Paweł – mówi nam Tomasz Terlikowski.

Polecamy cały wywiad z Tomaszem Terlikowskim!

QUIZ. Biskupi z czasów PRL. Wojtyła, Wyszyński, Glemp. Zapomniane fakty

Pytanie 1 z 15
Który z hierarchów został prymasem w 1948 roku?
Terlikowski Zajawki Wieczorny Express
Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?
Listen on Spreaker.