ZDJĘCIA

Lech Wałęsa z kopertą poszedł do kościoła. Ubogiej dziewczynce dał tylko dychę!

2023-09-12 5:01

Lech Wałęsa (79 l.) przyjmuje gości, jeździ po kraju, wygłasza prelekcje. Znajduje czas na wypoczynek i na łowienie ryb. Nie zapomina też o modlitwie - zauważyliśmy w niedzielę jak wchodzi do kościoła św. Stanisława Kostki w Gdańsku, przy ul. Abrahama. To parafia byłego prezydenta RP. Jednak było coś szczególnego, co zwróciło naszą uwagę.

Lech Wałęsa nie zapomina o niedzielnej mszy, jak na prawdziwego katolika przystało. Były prezydent do świątyni poszedł ubrany w lekkiej marynarce i sportowych butach. To co zwracało uwagę to fakt, że wyszedł z samochodu, trzymając sporą białą kopertę zaadresowaną do księdza prałata Mirosława Parackiego. Wchodząc do świątyni wspomógł żebrzącą na schodach dziewczynę - dał jej 10 złotych. Potem zatopił się w modlitwie wciąż trzymając tajemniczą kopertę. Wychodząc z kościoła już jej nie miał.

Kim jest ks. prałat dr Mirosław? To proboszcz parafii św. Stanisława Kostki już od 2004 r. Od roku 2008 pełni funkcję diecezjalnego duszpasterza dziennikarzy. Kiedy zapytaliśmy jednego z wiernych pod kościołem co może powiedzieć o proboszczu, odpowiedział krótko: - To dobry kapłan, ale przede wszystkim dobry człowiek.

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
Express Biedrzyckiej - Krzysztof BREJZA