Morawiecki i Witek na pielgrzymce parlamentarzystów na Jasną Górę

i

Autor: morawieckipl/instagram Morawiecki i Witek na pielgrzymce parlamentarzystów na Jasną Górę

Posłowie w Częstochowie

Marszałek Witek na pielgrzymce parlamentarzystów: Zadziwiliśmy świat

2023-02-02 14:50

Właśnie odbyła się 34. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę, w której uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- Myślę, że dzięki prośbom i przede wszystkim modlitwie za ojczyznę, które odbywają się tutaj na Jasnej Górze codziennie, pokazaliśmy całemu światu, czym jest prawdziwa miłość bliźniego, czym jest solidarność, czym jest pomoc drugiemu człowiekowi - naprawdę potrzebującemu. Zadziwiliśmy świat - powiedziała w trakcie pielgrzymki marszałek Sejmu. Mszy i modlitwie parlamentarzystów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita Archidiecezji Częstochowskiej. Elżbieta Witek odczytała także akt zawierzenia Matce Bożej.

Pielgrzymka polityków na Jasną Górę. Marszałek Sejmu: "Królowo Polski, wyproś nam, posłom i senatorom"

Przypomnijmy, że parlamentarzyści przyjeżdżają go jasnogórskiego sanktuarium dokładnie 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego nazywane także świętem Matki Boskiej Gromnicznej. - Posłowie przyjeżdżają tutaj razem jako wspólnota parlamentarna, aby się modlić i polecać kolejny rok Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej. W tym roku motywem przewodni jest polityka i porządek polityczny państwa oparty na wartościach - cytuje //polskieradio24.pl słowa krajowego duszpasterza parlamentarzystów, księdza Piotra Burgońskiego.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają