Łukasz Mejza, Jakub Rutnicki

i

Autor: Artur Hojny/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express Łukasz Mejza, Jakub Rutnicki

PRZYJAŹNI JEDNAK NIE BĘDZIE

Mejza chwalił w TVP Info polityka opozycji. Zaskakująca odpowiedź [WIDEO]

2022-07-28 9:31

Na antenie TVP Info doszło do zaskakującej sytuacji. Poseł Partii Republikańskiej Łukasz Mejza zaczął podczas rozmowy w studiu chwalić polityka Koalicji Obywatelskiej Jakuba Rutnickiego. Poseł opozycji nie był jednak zachwycony słowami uznania. O co chodziło?

Łukasz Mejza i Jakub Rutnicki byli gośćmi programu “Minęła 20”. Tematem rozmowy były działania Niemiec w kwestii wojny w Ukrainie. Zachowanie naszych sąsiadów krytycznie ocenił m.in. poseł opozycji. 

- To, w jaki sposób w tej chwili Niemcy się zachowują, jeśli chodzi o kwestię wywiązywania się z obietnic, jest rzeczą absolutnie skandaliczną. Biorąc pod uwagę tę sytuację, musimy maksymalnie przyspieszyć własne zbrojenia - podkreślił. 

Mejza chwali posła opozycji. Reakcja? “Niech pan się o mnie nie wypowiada”

Odpowiedź posła najwyraźniej pozytywnie zaskoczyła Łukasza Mejzę, który postanowił głośno wyrazić swoje zadowolenie. 

- Chciałem tylko zrobić coś, czego nie robię praktycznie w tym studiu nigdy. Pochwalić polityka Platformy Obywatelskiej. Bardzo mi się podoba, co pan poseł Rutnicki powiedział - wskazał były wiceminister sportu.

Mejza podkreślił, że poseł KO nie idzie ślepo w narrację, którą według niego powtarzają inni „skompromitowani politycy PO”. Jego słowa nie przypadły jednak Rutnickiemu do gustu. 

- Niech pan w jakikolwiek sposób się o mnie nie wypowiada, bo pan skompromitował siebie. Wyborcy z lubuskiego za pana przepraszali - przypomniał Rutnicki, który przez dłuższą chwilę próbował zabrać głos. W odpowiedzi Mejza oskarżył posła, że ten „cwaniakuje”.

“Sorry za Mejzę”. Rutnicki przypomina nietypową sytuację

W swojej wypowiedzi Rutnicki odwołał się do sytuacji ze stycznia, kiedy to na prywatnym polu koło miejscowości Gostchorze zniesmaczeni działaniami polityka obywatele ułożyli z włókniny ogromny napis: Sorry za Mejzę. 

ZOBACZ TAKŻE: Co tu się odwaliło?! Łukasz Mejza zaśpiewał HIT Kombii. Słuchacie na własną odpowiedzialność!

- Był to przejaw naszego obywatelskiego buntu przeciwko działaniom Łukasza Mejzy, przeciwko jego odrażającym czynom związanym z działaniem jednej z jego spółek firmy NeoClinic – tłumaczył akcję jeden z autorów napisu Sławomir Kobiela.

Sonda
Czy Łukasz Mejza powinien zrzec się mandatu posła?
Express Biedrzyckiej: Marcin Kierwiński: Morawiecki zaraz wpadnie na pomysł, by opodatkować mech i chrust