Sławomir Łubiński

i

Autor: wikipedia

Straszny zbieg okoliczności

Śmierć Sławomira Łubińskiego. Znakomity pisarz odszedł w zapomnieniu. Tego samego dnia zmarł jego brat

2023-03-26 7:25

Nie żyje Sławomir Łubiński, znakomity pisarz z czasów PRL, autor kultowej książki "Ballada o Januszku", dziennikarz i scenarzysta filmowy. Pisarz odszedł w zapomnieniu 15 lutego. O jego śmierci próżno było szukać informacji. Tego samego dnia - w zupełnie innych okolicznościach - zmarł brat Sławomira Łubińskiego - Wojciech, prekursor skitouringu w Polsce.

Nie żyje Sławomir Łubiński. Niezwykle utalentowany artysta miał 88 lat. Jego najważniejszym dziełem była słynna "Ballada o Januszku", która w 1987 roku została zekranizowana. Na podstawie książki Sławomira Łubińskiego powstał składający się z ośmiu odcinków serial o tym samym tytule. Reżyserem "Ballady o Januszku" był Henryk Bielski, a w obsadzie aktorskiej znaleźli się m.in.: Mirosław Baka, Bożena Dykiel, Barbara Brylska czy Gustaw Lutkiewicz. Sławomir Łubiński napisał też scenariusze do  filmów "Z soboty na poniedziałek" i "W każdej chwili". Przez 16 lat autor "Ballady o Januszku" był też redaktorem pracy codziennej. Łubiński zmarł w zapomnieniu 15 lutego. Tego samego dnia - w zupełnie innych okolicznościach - odszedł jego brat Wojciech, który był wielkim pasjonatem gór. Pogrzeb pisarza odbył się w Kościele w podwarszawskim Jazgarzewie 10 dni po jego śmierci. 

Nie przegap: Nie żyje Adam Wize, młody biznesmen z Wielkopolski. Był bardzo religijny. Zmarł "przedwcześnie i nieoczekiwanie"

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z pogrzebu Janusza Weissa

Groby pisarzy i poetów cz. 2. Krasiński, Słowacki, Norwid i Kraszewski. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają