Tomasz Lis broni Jana Pawła II

i

Autor: AKPA, Adam Jagielak/SUPER EXPRESS

MOCNE SŁOWA

Niespodziewany głos Tomasza Lisa o Janie Pawle II po reportażu TVN24! Wywołał burzę

2023-03-07 11:21

Po wyemitowaniu na antenie TVN 24 reportażu "Franciszkańska 3" z cyklu "Bielmo" autorstwa Marcina Gutowskiego, wybuchła afera! Przedstawione w reportażu sprawy są wstrząsające i mają świadczyć o tym, że Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofili wśród podległych mu księży, ale je tuszował. Tomasza Lisa zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Jego wpis rozwścieczył wielu.

Reportaż "Franciszkańska 3" z cyklu "Bielmo" dotyczący Jana Pawła II oraz księży, którzy w dawnych latach mieli dopuszczać się paskudnych czynów pedofilskich, a pracowali w archidiecezji podległej Wojtyle. Sprawą zajął się dziennikarz śledczy Marcin Gutowski z TVN 24. Materiały przedstawione w reportażu mogą być dla wielu osób potężnym wstrząsem. Przez lata budowany wizerunek papieża Polaka, nagle dostaje mocnych rys. W tym właśnie kontekście głos zabrał Tomasz Lis. Na Twitterze Lis umieścił wpis, w którym zaznaczył, że wieści na temat Wojtyły, które się pojawiają w ostatnim czasie są bulwersujące, a w szczególności dla osób z pokolenia dziennikarza: - Ujawniane teraz informacje o kardynale Wojtyle są bulwersujące i dla ludzi patrzących na niego - jak ja- przez dziesięciolecia, z podziwem, zasmucające. Ale nie powinno się całego jego życia sprowadzać do jednej sprawy. Zasługi Wojtyły dla wolnej Polski są absolutnie oczywiste - zaznacza Lis. 

Lis rozjuszył internautów słowami o zasługach Jana Pawła II

Jego wpis wywołał olbrzymie poruszenie wśród internautów. Jedni wprost napisali, że wpis Lis jest "żenujący", ale inni zareagowali zdecydowanie mocniej: - Podstawowe pytanie. Co to jest pedofilia?! Nie mogę czytać takich wpisów, nie kilka a kilkaset małych dzieci było gwałconych, bo zamiast ukarać, ich przenoszono, narażano kolejne, a innych tym samym to zachęcało, systemowa pedofilia. Zło. Tyle - napisała jedna z internautek, a inny internauta dodał: - Panie Tomaszu. Człowiek ma przed sobą podwładnego, o którym wie, że gwałci dzieci. Ma w ręku wiele instrumentów by temu zaradzić, a co robi? Wysyła go tam, gdzie jeszcze nie gwałcił. Z całym szacunkiem, ale w tym momencie, wszelkie inne zasługi przestają mieć znaczenie...

NIŻEJ ZNAJDZIESZ GALERIĘ ZDJĘĆ, KTÓRA POKAZUJE, JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁ SIĘ TOMASZ LIS

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają