Piotr Kraśko

i

Autor: Player TVN

NIEBYWAŁE

Piotr Kraśko wzruszony na wizji. Rozkleiła go rozmowa z siostrą

2023-03-13 14:54

Piotr Kraśko jest dziennikarzem z wieloletnim stażem. Od lat cieszy się sympatią widzów, którzy nieraz dali wyraz temu i wskazywali na dziennikarza w plebiscytach. Ostatnia rozmowa, którą Kraśko przeprowadził na antenie TVN24 głęboko go poruszyła, jego rozmówczynią była siostra Małgorzata Chmielewska.

Protest osób z niepełnosprawnościami w Sejmie. Siostra Chmielewska zabrała głos u Kraśki 

W programie prowadzonym przez Piotra Kraśkę gościła znana siostra Małgorzata Chmielewska, która od lat pomaga potrzebującym. Jest założycielką i kierowniczką Wspólnoty "Chleb Życia", która pomaga ubogim. Chociaż wiele osób myśli, że siostra Chmielewska jest typową zakonnicą, to prawda wygląda nieco inaczej: - Nie jestem w zgromadzeniu zakonnym w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, ale we wspólnocie, w której są zarówno osoby, tak, jak ja, wybierające życie w celibacie, ale także małżeństwa - powiedziała kilka ładnych lat temu w wywiadzie dla bankier.pl. Teraz siostra gościła u Piotra Kraśki w "Faktach po Faktach". Zabrała głos w temacie osób z niepełnosprawnościami, które wraz ze swoimi opiekunami od tygodnia protestują w Sejmie. Czego oczekują? Protestujący chcą podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego wynagrodzenia, które wynosi obecnie 3490 zł brutto. Renta socjalna natomiast jest w każdym roku waloryzowana, od 1 marca 2023 r. wynosi do 1588,44 zł brutto. Chcą, by tą sprawą zajęto się w Sejmie. 

Siostra Chmielewska nie gryzła się w język: - To jest niewyobrażalne po prostu, jak traktuje się w Polsce, my jako społeczeństwo i jako państwo, jak traktujemy osoby niepełnosprawne, a także tych, którzy się nimi opiekują. To jest niewyobrażalne zupełnie, zwłaszcza przy tych naszych szczytnych hasłach obrony życia. Tylko że to życie potem trwa kilkadziesiąt lat - mówiła. Wprost powiedziała, co myśli o proteście i sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Rozmowa z nią bardzo poruszyła Kraśkę, który na koniec rozmowy powiedział wzruszony: -  Siostro, bardzo dziękuję za tę rozmowę. Za wszystko, co siostra robi, nisko pochylam głowę. Był tak poruszony, że dosłownie łamiącym się głosem zapowiedział następny  temat.

NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK ZMIENIŁ SIĘ PRZEZ LATA PIOTR KRAŚKO:

Niepełnosprawni w Sejmie. "Nie mamy dostępu do prysznica"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany