Rydzyk, Benedykt XVI

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express, Shutterstock Rydzyk, Benedykt XVI

Są cytaty

Po śmierci Benedykta XVI wyszło na jaw, że spotykał się z Rydzykiem! "Ja wiem". Porażające rozmowy!

2023-01-06 10:15

Tadeusz Rydzyk i całe środowisko Radia Maryja bardzo przeżyło śmierć Benedykta XVI. Niemiecki papież był niezwykle ceniony przez słynnego redemptorystę. Po śmierci Benedykta XVI wyszło na jaw, że spotykał się on z Rydzykiem! Z relacji zakonnika wynika, że kilka razy osobiście rozmawiał z Ojcem Świętym. Tadeusz Rydzyk ujawnił treść tych rozmów na antenie Radia Maryja. To, co miał powiedzieć papież, brzmi porażająco. Czyżby Benedykt XVI aż tak bardzo interesował się mediami Rydzyka?!

Tadeusz Rydzyk o Benedykcie XVI: Był delikatny

W dniu pogrzebu Benedykta XVI Tadeusz Rydzyk zdradził, że kilka razy miał okazję rozmawiać z niemieckim papieżem. Zdaniem redemptorysty Ojciec Święty był "niezwykle delikatny". - Może nawet byśmy nie przypuszczali, że człowiek takiej miary (narodowości niemieckiej, gdzie jest - wydawałoby się - inna mentalność), będzie niezwykle wrażliwy, niezwykle delikatny, promieniujący dobrocią, czymś takim, co przyciągało, by jak najdłużej z nim być - to właśnie był Benedykt XVI - stwierdził dyrektor Radia Maryja. - Trzy razy mogłem zamienić słowo z Ojcem Świętym. Gdy mówiłem o Radiu Maryja, również o problemach, jakie są w Polsce oraz tych, które dotykają świata, że wypływa to wszystko z antykultury i wojny cywilizacyjnej, powiedziałem, co jest z Radiem, a On odpowiedział: Ja wiem - dodał Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk: Benedykt XVI interesował się Radiem Maryja

Najsłynniejszy polski redemptorysta opowiedział też o spotkaniu z Benedyktem XVI, na którym towarzyszył mu kolega z zakonu - Zdzisław Klafka, który jest teraz rektorem Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (tzw. szkoły Rydzyka). - Weszliśmy, Ojciec Święty Benedykt szedł do nas z innego pomieszczenia i miał szeroko rozłożone ręce w naszą stronę. Nie zapomnę, jak przywitał nas słowami: O, redemptoryści polscy, Dyrektor Radia Maryja z Polski! - wspominał Tadeusz Rydzyk. - Papież nas błogosławił i był bardzo życzliwy. Pytał o Radio Maryja w szczegółach, o Telewizję Trwam oraz o uczelnię (…). Pytał, czy ludzie słuchają tego Radia, czy modlą się dzięki niemu i czy to wszystko "nie idzie na lewo"? Mówił, by pilnować, żeby dzieła Radia Maryja "nie szły na lewo". Papież Benedykt XVI interesował się nawet pielgrzymką Radia Maryja, o której dowiedział się od ks. abp. Zygmunta Zimowskiego - dodał dyrektor Radia Maryja. 

Nie przegap: Koszmar u Rydzyka! Trzecia śmierć w ciągu kilku dni. Nie żyje ojciec Kazimierz

W naszej galerii prezentujemy, jak wyglądał młody Tadeusz Rydzyk

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Ks. Isakowicz-Zaleski szczerze o celibacie i miłości do kobiety
Nasi Partnerzy polecają