Tylko u nas

Rygor w domu Mateusza Morawieckiego! Dzieci się buntują

Mateusz Morawiecki jest ojcem czwórki dzieci. Starsze już od dawna są dorosłe i samodzielne - Aleksandra ma 27 lat, a Jeremiasz jest od niej dwa lata młodszy. Na pozostałe dzieci szefa rządu - Ignacego (12 l.) i Madzię (10 l.) - rodzice ciągle mają oko. Nic dziwnego, w końcu powoli wkraczają w trudny wiek. Okazuje się, że w domu Mateusza Morawieckiego obowiązuje rygor dotyczący telefonów komórkowych. Dzieci się buntują, ale premier i jego żona pozostają nieugięci.

Mateusz Morawiecki dzieci

Szef rządu razem i jego żona Iwona mają czwórkę dzieci: Aleksandrę, Jeremiasza, Ignacego i Magdę. Z racji nawału obowiązków, opieka nad młodszymi dziećmi spada głównie na małżonkę Mateusza Morawieckiego. Iwona Morawiecka monitoruje też sytuację swoich pociech w szkole. - Na wywiadówki chodzi najczęściej moja żona, ja z kolei wybieram się na różnego rodzaju przedstawienia, które dzieci przygotowują w swoich szkołach, np. na jasełka - zdradza nam premier w programie "Politycy od kuchni". Żona Mateusza Morawieckiego nie jest zadowolona z tego, że męża tak często nie ma w domu, ale rozumie, że taki jest charakter jego pracy. Przetrwać momenty rozłąki pomagają romantyczne zdjęcia, które żona przesyła premierowi na telefon. - Wtedy można na chwilę się oderwać, pomyśleć o czymś innym - tłumaczy Mateusz Morawiecki. 

Dzieci Morawieckiego nie mają telefonów komórkowych

A propos telefonu, to okazuje się, że młodsze dzieci Mateusza Morawieckiego nie mają swoich aparatów! W tej sprawie premier i jego żona są nieugięci, mimo że wielu rówieśników Ignasia i Madzi ma swoje telefony i stale ich używa. - Dzieci oczywiście się buntują, ale trzymamy się twardo, zobaczymy jak długo - mówi nam szef rządu, który zachęca swoje młodsze dzieci do czytania książek. - Starsze w ich wieku dużo czytały, Ignaś i Madzia powoli wchodzą w ten tryb - zdradza Mateusz Morawiecki. Czy dzieci pytają go o politykę? - Czasem, koncentrują się głównie na Ukrainie, maja dobre serca, opowiadałem o paru wizytach, bardzo ich to poruszyło. Kiedy jechałem do Kijowa, moja córka się rozpłakała. Myślała, że już stamtąd nie wrócę. Gdy wróciłem, to rzuciła mi się w objęcia, czym mnie bardzo wzruszyła - wspomina premier. 

QUIZ: Poznaj polityka po 3 słowach. Ten quiz to pestka!

Pytanie 1 z 1
Którego polityka opisują słowa: wąsy, bigos, szogun
P. JAKI: MORAWIECKI TO MNIEJSZE ZŁO
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany